Dziś finał gimnastyki artystycznej - zobacz rywalki Joanny Mitrosz

W sobotę o godz. 14:30 rozpoczną się finałowe zmagania w gimnastyce artystycznej. Prezentowaliśmy już sylwetkę Polki, zobaczmy z kim będzie rywalizować.

Evgeniya Kanaeva

©Sara Sangalli | Dreamstime.com

22-letnia Rosjanka, mistrzyni olimpijska z Pekinu, wielokrotna mistrzyni świata i Europy, zwyciężczyni zawodów Pucharu Świata i Grand Prix. Zdecydowanie najlepsza w eliminacjach z notą 116,000.Daria Dmitriewa

©Olena Buyskykh | Dreamstime.com

19-letnia Rosjanka, 2. w eliminacjach z wynikiem 114,525. Mistrzyni świata z 2010 roku w układzie ze wstążką, mistrzyni świata w drużynie, wygrywała także czempionaty jako juniorka.Aliya Garayeva

©Julia Taranova | Dreamstime.com

24-letnia zawodniczka z Azerbejdżanu. W kwalifikacjach na 3. miejscu z notą 111,850. Wielokrotna  medalistka mistrzostw świata, Europy, zawodów Pucharu Świata i Grand Prix. Mistrzyni świata z 2007 roku w układzie ze skakanką. Silviya Miteva

©Katatonia82 | Dreamstime.com

26-letnia, najstarsza wśród finalistek, gimnastyczka z Bułgarii. W kwalifikacjach zajęła 4. miejsce z wynikiem 110,925. Trzykrotna brązowa medalistka mistrzostw świata.Liubou Charkashyna

24-letnia Białorusinka. W Pekinie nie przebrnęła eliminacji, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy, zarówno indywidualnie, jak i w drużynie. W kwalifikacjach zajęła 5. miejsce z wynikiem 110,450.Yeon Jae Son

18-letnia zawodniczka z Korei Południowej. Największym jej sukcesem jest brązowy medal mistrzostw Azji w wieloboju w 2010 roku. W eliminacjach zajęła 6. miejsce z wynikiem 110,300.Alina Maksymenko

21-letnia Ukrainka. W Pekinie była na 8. miejscu, brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata i mistrzostw Europy. W kwalifikacjach zajęła 7. miejsce z wynikiem 110,025.Neta Rivkin

©Diego Barbieri | Dreamstime.com

21-letnia gimnastyczka z Izraela. W eliminacjach zajęła 9. miejsce z wynikiem 108,900. Brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata w ćwiczeniach z obręczą. Ganna Rizatdinova

19-letnia Ukrainka, na razie bez większych sukcesów na arenie międzynarodowej. Do finału dostała się z ostatniego 10. miejsca z notą 108,850.