Incydent podczas Maratonu Warszawskiego. Usiłowali zakłócić zawody

W niedzielę odbyła się 45. edycja Maratonu Warszawskiego. Jego przebieg został zakłócony przez grupę aktywistów, którzy protestowali przeciwko zmianom klimatycznym. Osoby te zostały ściągnięte z trasy.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Maraton Warszawski (foto: PAP/Rafał Guz) zakłócony przez aktywistów (twittercom/bombelki_) Materiały prasowe / Na zdjęciu: Maraton Warszawski (foto: PAP/Rafał Guz) zakłócony przez aktywistów (twitter.com/bombelki_)
Tysiące biegaczy wzięło udział w Maratonie Warszawskim. Niedługo po jego rozpoczęciu miał miejsce incydent z udziałem aktywistów klimatycznych.

Na 10. kilometrze biegu na ulicy Słonimskiego usiadło pięciu aktywistów w kamizelkach odblaskowych. Na niemal całej szerokości jezdni rozwinęli transparent z napisem: "żadnego nowego gazu".

Biegacze byli zmuszeni omijać protestujące osoby. W końcu część z nich zdecydowała się przerwać rywalizację i z pomocą widzów ściągnąć demonstrantów z trasy.

Akcję przeprowadzili aktywiści z grupy "bombelki". Apelują oni, aby w dobie kryzysu klimatycznego odchodzić od paliw kopalnych. "Domagamy się zatrzymania rozrostu infrastruktury gazowej. Nie pogarszać naszej sytuacji. To pierwszy krok" - napisano na profilu grupy na Instagramie.

Podobny protest miał miejsce podczas tegorocznego maratonu w Berlinie (więcej tutaj). Aktywiści rozlali wówczas farbę i próbowali przykleić się do jezdni. Konieczna była interwencja policji.

Czytaj także:
Nerwowo i kolorowo w Łodzi. Cztery gole i wielki niedosyt Jagiellonii
Lider projektu zostaje na dłużej. Xavi podpisał nową umowę z Barceloną

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przyjrzyj się dokładnie. Skradła show w centrum miasta
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×