Historyczne wydarzenie w Gnieźnie. Organizatorzy podali pierwsze szczegóły

Już w przyszłym roku odbędzie się pierwsza edycja Gniezno Maratonu. Wydarzenie zostało zaplanowane na 10 marca 2024 roku. Pojawiły się pierwsze szczegóły.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Patryk Bogucki na pierwszym planie Materiały prasowe / Marcin Motylewski / Patryk Bogucki na pierwszym planie
W programie Gniezno Maratonu, oprócz zmagań na królewskim dystansie, przewidziano również półmaraton, bieg 5 km, a także rywalizację dla dzieci oraz młodzieży.

Pomysłodawcą Gniezno Maratonu jest Patryk Bogucki, wielki pasjonat biegania z pierwszej stolicy Polski. Maratony nie są mu tematem obcym - uczestniczył w tego typu zawodach nie tylko w swoim kraju. W ten weekend zamierza podjąć rywalizację w Nowym Jorku.

A w jakich okolicznościach zrodził się pomysł organizacji Gniezno Maratonu? - Pomysł na maraton w Gnieźnie zrodził się 4 lata temu, gdy zastanawiałem się, gdzie mógłbym wystartować na wiosnę. Łódź i Kraków i nie do końca odpowiadały mi pod względem terminu i tras - powiedział Bogucki, cytowany przez biegowe.pl.

- W trakcie moich treningów odkryłem w Gnieźnie trasę, o zbliżonym profilu jak na maratonie w Berlinie, gdzie dotychczas padło wiele rekordów świata. Pomyślałem, czemu nie spróbować zorganizować maratonu u nas? - dodał.

ZOBACZ WIDEO: W trybie pilnym Polka zawiesza karierę. Jest w ciąży

Bogucki chciałby, żeby w jego wydarzeniu wzięło udział w sumie ponad 7 tysięcy osób. W półmaratonie i biegu na 5 km będzie mogło uczestniczyć po 3 tys. osób, zaś na maratończyków czekać będzie tysiąc pakietów.

Gniezno Maraton odbędzie się 10 marca 2024 roku. Pojawił się pomysł, by organizowany przy tej okazji półmaraton miał status 33. PZLA Mistrzostw Polski. Niewykluczone, że tę koncepcję uda się zrealizować.

- Po kilku rozmowach telefonicznych z Panem Patrykiem Boguckim i zapewnieniach, że zostaną spełnione wszystkie warunki, które postawiłem przed organizatorem, udzieliłem rekomendacji popierającej ich wniosek. Dyrektor Sportowy PZLA Krzysztof Kęcki przedstawi kandydaturę do zatwierdzenia przez Zarząd PZLA - przekazał za pośrednictwem biegowe.pl Zbigniew Rolbiecki, szef wyszkolenia bloku wytrzymałości w Polskim Związku Lekkiej Atletyki.

Zapisy na Gniezno Maraton startują już 3 listopada.

Czytaj także:
Koledzy z policji sprawdzili ją w sieci. Usłyszała pytanie
To był jej najszybszy sprint. Teraz to już tylko powód do żartów

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×