Tomek Tarnowski o swoim celu: Biegnę dla tych, którzy marzą by chodzić.

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Mam 48 lat, jeszcze miesiąc temu myślałem, że o 30 mniej. Przez 10tygodni mocnej i nieustannej pracy poznawałem swoje granice, ale one ciągle się przesuwały – w końcu zostałem triathlonistą i Ironmanem - mówi Tomek Tarnowski.

Mam dużo znajomych, ale nie wiedziałem, że tak wielu mi zaufa – dzięki Wam udało się zakupić potrzebne respiratory. Zrobiliście to dla szpitala, w którym nie będziecie się leczyć, dla obcych ludzi – to budzi szacunek i pewnie nazywa się dobrocią. Takimi słowami zakończyła się pierwsza AKCJA - dodaje Tarnowski.

Kolejna miała taką zapowiedź: "Ma 51 lat, jeszcze nigdy w życiu nie przebiegł maratonu, nie ma czasu by odebrać telefon - został zaproszony, by wraz ze mną pokonać ultramaraton górski - 78 km szczytami Bieszczad ..." Andrzej Zwara, po kilku miesiącach ciężkich treningów i wyrzeczeń, pokonał kultowy Bieg Rzeźnika.

Policzyliśmy, że po dwóch AKCJACH udało się zebrać blisko 300 000 zł dla Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich Pomoc Maltańska.

Mamy gotowy trzeci projekt i nadal pozostajemy w temacie biegania, głównie za sprawą wyjątkowych bohaterów.

W 1984 roku Jurek Skarżyński i Wojtek Ratkowski uzyskali nominacje olimpijskie, ale przez decyzję władz komunistycznych na IO w Los Angeles nie pojechali, podobnie jak wielu innych sportowców. Po 25 latach od zakończenia kariery zawodniczej, 2 kwietnia 2017, na starcie maratonu w Dębnie stanie JJrek Skarżyński - guru polskiego maratonu. W jakim czasie teraz pobiegnie człowiek, którego wyniki (2:11:42 z 86 roku) budziły respekt na poziomie światowym, który szkolił zawodowych biegaczy, i którego książka „Biegiem przez życie” został okrzyknięta ‘biblią’ maratończyków? Obok niego zadebiutują: aktorka Karolina Gorczyca oraz mistrz windsurfingu Przemek Miarczyński..

Patronat honorowy zgodziła się objąć wyjątkowa osoba - Agnieszka Bal - "Człowiek Bez Barier" 2015, od której dowiemy się - jak się motywować kiedy wysiłek nie zna końca.

Więcej szczegółów jest dostępnych na stronie akcji  http://maraton.zakonmaltanski.pl gdzie z najdziesz biogramy uczestników, zasady konkursu dla darczyńców i kolejne odcinki naszej prawdziwej historii. W zakładce BLOG – czekają pierwsze wpisy „przejść przez ścianę”, oraz „maraton – ile to km? A w środę 23 listopada historia Beaujolais Nouveau i grzechy dnia poprzedniego.

Dzięki partnerom mamy szanse zebrać potrzebne środki dla Fundacji. Dziękujemy partnerowi strategicznemu bankowi PKO BP S.A., sponsorom: Grupie Energa S.A. i firmie KPMG, które zasilą finansowo nasz cel dobroczynny, dziękuję licznym mediom: dziennikowi Rzeczpospolita, "Trójce" PR3, Tygodnikowi Gość.pl, Wp.pl - Grupa Wirtualna Polska, portalowi MaratonyPolskie.pl, oraz redaktorom TVP i grupy Polsat, wiem, że dzięki nim nasz projekt nie pozostanie anonimowy. Was kibiców, darczyńców zapraszam do konkursu z nagrodami, które ufundowały firmy Diverse, Ziaja i SklepBiegacza.pl.

http://maraton.zakonmaltanski.pl

Źródło artykułu: