W Anglii zawrzało po tym, co zrobili Polacy! Ruszyło śledztwo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Dawid Słomian / Polscy biegacze na maratonie w Londynie z... tym samym numerem.
Materiały prasowe / Dawid Słomian / Polscy biegacze na maratonie w Londynie z... tym samym numerem.
zdjęcie autora artykułu

Nie jest łatwo wziąć udział w Maratonie Londyńskim, szczególnie jeśli nie jest się obywatelem Wielkiej Brytanii. Polacy postanowili przechytrzyć system i z tym samym numerem wystąpiły dwie osoby.

W Maratonie Londyńskim udział wzięło 40 tysięcy osób. 30 tysięcy to osoby, które pakiety mogły zakupić dzięki losowaniu. Trzeba mieć sporo szczęścia, by dostać szansę startu w jednym z największych i najbardziej prestiżowych biegów na świecie. Dwoje Polaków postanowiło nieco oszukać system. Jak informuje serwis biegowe.pl, pakiet zakupiła biegaczka z naszego kraju, dostając numer 11250. Mężczyzna, który jej towarzyszył, najprawdopodobniej skopiował jej numer startowy. Być może oszustwo nie wyszłoby tak szybko na jaw, ale oboje... biegli obok siebie z identycznymi numerami. Po ukończeniu biegu nasz numer pozwala nam na znalezienie w bazie zdjęć, jakie zrobiono podczas biegu. Osoba, która zajmuje się obróbką zdjęć i wgrywaniem w system, prędzej czy później mogłaby zauważyć nieprawidłowość.

Oszustwo udało się zdemaskować dzięki zdjęciu zamieszczonemu w mediach społecznościowych przez Dawida Słomiana.

Ostatecznie Polka zajęła 26 979 miejsce z czasem 4:40:58. Prawdopodobnie będzie to jej ostatni maraton w Londynie na długi czas. Organizatorzy zapowiedzieli bowiem, że zajmą się sprawą. Takie incydenty powodują, że oszuści dyskwalifikowani są na wiele lat.

"Nagle zrobiła się bardzo nieśmiała na Stravie (aplikacja do biegania - przyp. red.), kiedy wspomniałem jej o tym zdjęciu oraz zasugerowałem, by oddała medal", "To naprawdę kiepskie. Zbyt wielu ludzi myśli, że mogą robić to, co chcą, nie bacząc na zasady. Na miejsce w maratonie czekałem lata, ani razu nie rozważałem fałszerstwa", "Rozumiem, że ukończenie maratonu to duże osiągnięcie, ale zrobienie tego w taki sposób nie jest właściwe. Mogli wziąć udział w wirtualnym biegu, też dostaliby medal" - komentują zbulwersowani Anglicy. Następna edycja Maratonu Londyńskiego zaplanowana jest na 2 października 2022 roku. Bilet na taką imprezę kosztuje 99 funtów plus 26 funtów rekompensaty za emisję Co2. Fałszerz po prostu ominął te opłaty.

Czytaj też:  Znamy zwycięzców 43. Maratonu i 15. Półmaratonu Warszawskiego Padł rekord Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie Przecież to jest niemożliwe! Tylko zobacz, co wyczynia ten 9-latek

ZOBACZ WIDEO: #dziejesięwsporcie: Kibice Realu pytają czy to Cristiano Ronaldo?

Źródło artykułu: