Burza po zdjęciach z Warszawy. Zwolennik Kadyrowa trenował w Polsce

Chazmat Czimajew pojawił się w warszawskim klubie WCA Fight Team. Wywołało to duże poruszenie, bowiem Rosjanin sympatyzuje z Ramzanem Kadyrowem, którego żołnierze walczą przeciwko Ukrainie.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Darren Till i Chazmat Czimajew Instagram / Darren Till i Chazmat Czimajew
W środę na matach Warszawskiego Centrum Atletyki trenowali Darren Till i Chamzat Czimajew. Drugi z nich, jak podaje portal mma.pl, pojawiał się już w Polsce zanim został zawodnikiem UFC.

9 września czeka go natomiast kolejna walka, w której zmierzy się z doświadczonym Natem Diazem (20-13). Czimajew spróbuje utrzymać status niepokonanego w oktagonie.

Zdjęciem z Czimajewem pochwalił się w mediach społecznościowych chociażby znany z freak fightów Amadeuszem "Ferrarim" Roślikiem.

ZOBACZ WIDEO: Romanowski o kulisach KSW i wybrykach w reprezentacji, Śmiełowski o Kaczmarczyku

Sama obecność Rosjanina wywołała jednak spore poruszenie. Wszystko ze względu na jego powiązania z szefem Republiki Czeczeńskiej Ramzanem Kadyrowem.

"Teraz każdy będzie udawał, że nie wiedział o powiązaniach Chazmata z Kadyrowem? Może niech zadzwoni na wideo do koleżki i powie coś nowego o naszym kraju i co z nim najchętniej by zrobił..." - pisał na Twitterze Łukasz Zaborowski.

Nawiązał w ten sposób do skandalu, jaki Czimajew wywołał przed galą UFC. Pochwalił się wtedy, że przeprowadził wideorozmowę z Ramzanem Kadyrowem, który wysłał swoich żołnierzy do Ukrainy, aby walczyli po rosyjskiej stronie (więcej TUTAJ).

Sam Kadyrow groził także Polsce. Na portalu Telegram opublikował wpis, w którym zapowiadał, że po zdobyciu Kijowa, pierwsza w kolejce będzie Polska (więcej TUTAJ).

Amadeusz Roślik i Chamzat Czimajew (za: Instastories) Amadeusz Roślik i Chamzat Czimajew (za: Instastories)
Czytaj także:Ukrainiec mówi, jak skończyłaby Ukraina po ucieczce prezydentaUciekli przed wojną z Ukrainy. Wynajmują apartament za ogromne pieniądze
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×