Zaskakująca decyzja ws. gali UFC. Będzie na niej walczyć Polak

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Na zdjęciu: Krzysztof Jotko
YouTube / Na zdjęciu: Krzysztof Jotko
zdjęcie autora artykułu

W sobotę odbędzie się gala UFC Vegas 61, w trakcie której walczyć będzie Krzysztof Jotko. Okazuje się, że będzie to impreza zamknięta, na której zabraknie zarówno kibiców, jak i mediów. Wydarzenie zostało wykupione przez bogacza.

W tym artykule dowiesz się o:

Gala UFC Vegas 61 będzie inna niż pozostałe pod tym szyldem. Jak ustalił dziennikarz Polsatu Sport Paweł Wyrobek, będzie to prywatna impreza wykupiona przez jednego z bogatych biznesmenów. Jego tożsamość nie jest publicznie znana.

W Stanach Zjednoczonych pojawia się wiele plotek dotyczących tego, kto może stać za pomysłem wykupienia gali UFC. Dobrze zorientowany w amerykańskich realiach sportów walki Przemysław Garczarczyk przekazał, że może to być właściciel firmy Meta, czyli sam Mark Zuckerberg.

Wiadomo, że gala UFC będzie zamknięta dla kibiców oraz mediów. Impreza została wykupiona na wyłączność. Nie oznacza to jednak, że fani nie będą mogli zobaczyć zmagań w oktagonie. Zapewniona została transmisja PPV.

ZOBACZ WIDEO: Było klepnięcie? Artur Szpilka skomentował to, co stało się walce Janikowski - Breese

Szef UFC Dana White żartobliwie zaapelował do dziennikarzy, by zostali w domach. - Zamówcie pizzę, oglądajcie walki i dobrze się bawcie - powiedział. Nie będzie to pierwsza gala bez kibiców na trybunach, ale wcześniej były one zamknięte na fanów ze względu na pandemię koronawirusa.

Podczas gali w Las Vegas walczyć będzie m.in. Krzysztof Jotko, którego rywalem będzie Brendan Allen.

Czytaj także: "Popek" wraca do klatki! Poznaliśmy walkę wieczoru Prime Show MMA 4 Starcie pań dodane do karty walk gali KSW 75

Źródło artykułu: