Zaskakująca decyzja. Polak stracił pracę w UFC

Wiele wskazuje na to, że w największej organizacji MMA na świecie nie zobaczymy już Krzysztofa Jotki. Nieoficjalnie poinformowano, że Polak stracił angaż w UFC.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Krzysztof Jotko YouTube / Na zdjęciu: Krzysztof Jotko
Ta decyzja mimo wszystko jest zaskoczeniem. Choć Krzysztof Jotko przegrał swoją ostatnią walkę, to ostatnio prezentował dobrą formę. O tym, że Polak stracił pracę w UFC poinformował dobrze zorientowany w realiach tej organizacji twitterowy profil "UFC Roster Watch".

Jotko w październiku na gali UFC Fight Night 211 przegrał z Brendanem Allenem już w pierwszej rundzie. Jednak w siedmiu ostatnich walkach odniósł pięć zwycięstw i nic nie wskazywało na to, że jednego z najlepszych polskich wojowników MMA nie zobaczymy już więcej w UFC.

Informacja jak na razie jest nieoficjalna, ale prawdopodobnie wkrótce zostanie potwierdzona przez samą organizację. Strata pracy przez Jotkę jest o tyle zaskakująca, że od maja 2017 do kwietnia 2018 roku zaliczył trzy porażki z rzędu i dostał szansę na kolejne walki.

33-letni Jotko w swojej karierze stoczył 30 pojedynków. 24 z nich zakończyły się triumfami reprezentanta Polski, a w sześciu musiał uznać wyższość przeciwników. W UFC walczył od 2013 roku.

Czytaj także:
Sporo osób czekało na tę walkę. Legenda UFC była na deskach
"Diablo" wrócił do ringu. Walka zakończona przed czasem

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporce: stadiony świata. Tego gola można oglądać bez końca
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×