Decyzja zapadła. Wiemy, co z przyszłością Materli w KSW

Michał Materla, były mistrz wagi średniej i jeden z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w Polsce, podpisał nowy kontrakt z KSW na kilka pojedynków.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Michał Materla Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Michał Materla
Michał Materla bez wątpienia jest prawdziwą legendą sportów walki w Polsce. W MMA debiutował 22 października 2003 roku, a na swoim koncie ma 41 stoczonych pojedynków.

W październiku 2006 roku "Cipao" po raz pierwszy zawalczył dla organizacji KSW i zwyciężył w turnieju wagi średniej. W białym ringu i okrągłej klatce szczecinianin walczył już 28 razy - najwięcej ze wszystkich zawodników KSW. W roku 2012 zdobył mistrzowski pas wagi średniej i obronił go cztery razy.

Materla słynie ze swojej nieustępliwości i serca do walki. Jego pojedynki zawsze niosą z sobą mnóstwo emocji i pokaz ogromnej woli zwycięstwa. Szczeciński Berserker wywodzi się z brazylijskiego jiu-jitsu, które zawsze było jego najmocniejszą bronią, ale jego pięści również dawały się we znaki przeciwnikom, z którymi się konfrontował.

ZOBACZ WIDEO: Adrian Bartosiński o przerwaniu walki: "Na ziemi mogły już być ciężkie dzwony"
Materla aż 25 pojedynków wygrał przed czasem. 13 razy poddawał swoich rywali, a 12 razy posyłał ich na deski. Na swojej sportowej drodze zapisał też jeden z najszybszych nokautów w historii KSW, kiedy to w 21 sekund rozbił Rodneya Wallace'a.

Były mistrz wagi średniej kolejny pojedynek stoczy 3 czerwca na PGE Narodowym. Podczas XTB Colosseum jego rywalem będzie Radosław Paczuski.

Czytaj więcej:
Mocny transfer FEN. Kacper Formela poznał rywala
Sebastian Przybysz zawalczy na KSW 82. Przed nim duże wyzwanie

Czy Michał Materla zostanie jeszcze mistrzem KSW?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×