Starcie mistrzów. Ogłoszono wielki hit na gali KSW w Paryżu

6 kwietnia w Adidas Arenie w Paryżu odbędzie się gala XTB KSW 93. Wiadomo już, kto zmierzy się w jednym z najciekawszych pojedynków wieczoru. Będzie to starcie wielkich mistrzów.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Salahdine Parnasse Materiały prasowe / KSW/Sebastian Rudnicki / Na zdjęciu: Salahdine Parnasse
Po raz pierwszy w historii gala KSW odbędzie się w stolicy Francji. Organizatorzy robią wszystko, by zapewnić ciekawą kartę walk. Wiadomo już, kto zmierzy się w walce wieczoru. Będą to Salahdine Parnasse i Valeriu Mircea.

Salahdine Parnasse (18-2, 3 KO, 7 Sub) to mistrz dwóch kategorii wagowych KSW. Podczas gali XTB KSW 93 w Paryżu stanie do obrony tytułu wagi lekkiej przeciwko Valeriu Mircei (30-8-1, 12 KO, 13 Sub), który jest tymczasowym czempionem tej kategorii.

Salahdine Parnasse jest prawdziwym sportowym fenomenem i nie bez kozery bywa nazywany "Kylianem Mbappe francuskiego MMA". Zjawiskowo walczący Francuz stoczył do tej pory 20 pojedynków i 18 z nich wygrał. W KSW wywalczył mistrzowskie pasy wagi piórkowej i lekkiej, a w ostatnim starciu stanął do rywalizacji o trzeci tytuł, tym razem kategorii półśredniej.

ZOBACZ WIDEO: Marian Ziółkowski wraca do klatki KSW! Znamy jego rywala

Wtedy dał wyrównaną walkę z Adrianem Bartosińskim, ale ostatecznie przegrał z nim na punkty. Przed tym starciem 26-latek był na fali pięciu wygranych z rzędu.

Z kolei Valeriu Mircea ma za sobą pięć walk w organizacji KSW i wygrał cztery ostatnie pojedynki. W ostatniej walce stanął do rywalizacji z Leo Brichtą. Podczas gali w Libercu rozbił mocnego Czecha w czwartej rundzie konfrontacji i wywalczył tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej. Starcie to zostało wybrane najlepszą walką wieczoru.

Wcześniej „Samotny Wilk" pobił w okrągłej klatce Romana Szymańskiego i posłał na deski Borysa Mańkowskiego oraz Gracjana Szadzińskiego. Za efektowny nokaut latającym kolanem na Mańkowskim Mołdawianin został wyróżniony bonusem. Valeriu w całej karierze stoczył aż 39 pojedynków, z których 30 wygrał, a 25 zakończył przed czasem.

Karta walk XTB KSW 93 w Paryżu:

Walka wieczoru  

Walka o pas kategorii lekkiej 
70,3 kg/155 lb: Salahdine Parnasse #C (18-2, 2 KO, 7 Sub) vs. Valeriu Mircea #IC (30-8-1, 12 KO, 13 Sub)

Karta główna:
70,3 kg/155 lb: Marian Ziółkowski #2 (25-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) vs. Wilson Varela #7 (11-5, 4 KO, 4 Sub)
77,1 kg/170 lb: Artur Szczepaniak #2 (10-2, 6 KO, 2 Sub) vs. Madars Fleminas #5 (12-5, 6 KO, 1 Sub)
70,3 kg/155 lb: Ramzan Jembiev (5-2, 3 KO, 1 Sub) vs. TBA

Czytaj także:
To był szok dla fanów boksu. Mamy nagły zwrot
Błyskawicznie znokautował Kownackiego. "Jestem dla niego szmatą"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×