Wschodząca gwiazda KSW zatrzymana. Świetny pojedynek w Olsztynie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Patryk Surdyn pokonał Szamada Erzanukajewa
Twitter / Patryk Surdyn pokonał Szamada Erzanukajewa
zdjęcie autora artykułu

Znakomity, pełny zwrotów akcji pojedynek dali kibicom w Olsztynie Patryk Surdyn (8-4) i Szamad Erzanukajew (2-1). Po trzech zaciętych rundach sędziowie byli jednomyślni co do werdyktu.

W tym artykule dowiesz się o:

Pojedynek w kategorii koguciej nie był jednowymiarowy i toczył się w każdej możliwej płaszczyźnie walki. W pierwszej rundzie Surdyn dobrze kontrolował rywala pod siatką w klinczu. W kolejnym starciu Erzanukajew chciał odrobić straty, dążąc do obalenia. W parterze jednak rywal nie dawał mu rozwinąć skrzydeł i sam szukał poddania.

Ostatnia runda to prawdziwy rollercoaster. Raz jeden, raz drugi przejmowali inicjatywę w zapaśniczej grze. Po 15 minutach zaciętej batalii o zwycięzcy zadecydowali sędziowie punktowi. Ci jednogłośnie przyznali wygraną Patrykowi Surdynowi (30-27, 30-27, 30-27).

Patryk Surdyn triumfował po raz trzeci w klatce KSW. Reprezentant Fight Club Łomża to były mistrz organizacji Armia Fight Night.

Utalentowany Szamad Erzanukajew doznał pierwszej porażki w zawodowej karierze. Wcześniej wygrał dwa pojedynki w KSW - z  Bartoszem Rewerą i Carlem McNallym.

W walce wieczoru KSW 95 Jakub Wikłacz zmierzy się z Sebastianem Przybyszem o mistrzowski pas w kategorii koguciej. Transmisja z wydarzenia trwa w Viaplay.

Czytaj także: Pudzianowski znów z nim zawalczy? Jędrzejczyk o decyzji Adamka

ZOBACZ WIDEO: 14 sekund i... koniec. Szpilka komentuje przerwanie walki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty