Kokpit Kibice

Marcin Parcheta rywalem Rafała Jackiewicza na październikowym KSW 28 w Szczecinie

KSW oficjalnie poinformowało, że Marcin Parcheta podpisał kontrakt z organizacją. Zawodnik Nak Muay Szczecin już 4 października podczas KSW 28 zmierzy się z bokserem Rafałem Jackiewiczem.
Maciej Szumowski
Maciej Szumowski

Marcin Parcheta zadebiutuje w formule MMA jako zawodowy mistrz świata w kickboxingu organizacji WKN, kilkukrotny amatorski mistrz świata, wielokrotny mistrz Polski w muay thai i K-1 oraz najlepszy kickbokser nad Wisłą w kategorii do 70 kilogramów.


Szczecinianin od lat nie ma sobie w Polsce równych najtwardszej orientalnej formule uderzanej, w której ma na koncie aż sześć tytułów najlepszego w kraju. Pierwsza gala KSW w Szczecinie to dla niego doskonała okazja do sprawdzenia się w nowej dyscyplinie sportów walki.

Parcheta jest zmotywowany przed debiutem. - Od dawna słyszałem pytania, dlaczego nie spróbuję swoich sił w MMA. Zastanawiałem się nad tym i kiedy nadarzyła się okazja postanowiłem podjąć rękawicę. Jak każdy sportowiec lubię nowe wyzwania, a w KSW walczą najlepsi polscy fighterzy. Znaleźć się w tym gronie to ogromna nobilitacja i wyróżnienie - stwierdził utytułowany stójkowicz.

Do pojedynku z Rafałem Jackiewiczem, szczecinianin przygotowuje się w jednym z najlepszych klubów MMA w Polsce, Berserkers Team, gdzie pod okiem Piotra Bagińskiego uzupełnia braki w zapasach i umiejętnościach parterowych. W szlifowaniu formy pomagają mu inni szczecińscy uczestnicy KSW 28 - Maciej Jewtuszko, Rafał Moks czy Kamil Gniadek.

Klatka gali KSW 28 w Szczecinie będzie doskonałą areną konfrontacji znakomitego kickboksera z utytułowanym bokserem. Zakontraktowany w wadze lekkiej pojedynek Jackiewicza z Parchetą będzie bez wątpienia gratką dla kibiców twardych wymian w stójce oraz efektownych ciosów i kopnięć.

28. gala Konfrontacji Sztuk Walki odbędzie się 4 października w nowej hali Szczecinie. W walce wieczoru zobaczymy Karola Bedorfa.

Tomasz Drwal rywalem Mameda Khalidova na KSW 29 w Krakowie?!

Czy Marcin Parcheta pokona Rafała Jackiewicza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×