Sensacyjny mistrz T.J. Dillashaw da rewanż Renanowi Barao na UFC 186

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Ultimate Fighting Championship poinformowało o szczegółach gali UFC 186, która 25 kwietnia odbędzie się w Bell Centre w Montrealu. Walką wieczoru został pojedynek o pas wagi koguciej.

O tytuł mistrzowski w dywizji do 61 kilogramów zmierzą się mistrz T.J. Dillashaw i pretendent Renan Barão. Będzie to rewanż za galę UFC 173, kiedy to sensacyjnie zwyciężył 29-letni reprezentant Team Alpha Male. [ad=rectangle]

Pierwotnie do drugiego starcia amerykańsko-brazylijskiego miało dojść już podczas UFC 177. Zostało ono usunięte z karty walk dosłownie na 24 godziny przed galą, bo Barao zasłabł w trakcie zbijania wagi. Ostatecznie w walce o pas zastąpił go Joe Soto, ale odważny "One Bad Mofo" przegrał z Dillashawem przez TKO w czwartej rundzie. Brazylijczyk zdążył wrócić do klatki 20 grudnia, pokonując poddaniem Mitcha Gagnona.

W drugiej walce wieczoru UFC 186 w starciu czołówki wagi półśredniej zmierzą się ze sobą Rory MacDonald i Hector Lombard. Kanadyjczyk jest notowany na drugim miejscu w oficjalnym rankingu UFC, zaś były mistrz Bellatora plasuje się na pozycji piątej.

Podczas UFC 186 do najsłynniejszego oktagonu na świecie powróci Quinton Jackson. Legendarny, a zarazem kontrowersyjny zawodnik między innymi Pride powalczy z solidnym Brazylijczykiem Fabiem Maldonado.

Poza tym najlepsza organizacja MMA na świecie zapowiedziała również starcie Michaela Bispinga z C.B. Dollawayem. Mający polskie korzenie "Hrabia" wraca po porażce z Lukiem Rockholdem, zaś "Doberman" ostatnio przegrał z Lyotem Machidą.

Źródło artykułu: