UFC FN 80: Aż 10 walk zakończonych przed czasem. Poznaliśmy kolejną rywalkę Jędrzejczyk?

Niesamowity pokaz umiejętności zaprezentowała w walce wieczoru Rose Namajunas, która przez cztery rundy zdominowała Paige VanZant, aby ostatecznie w połowie piątej odsłony poddać ją duszeniem zza pleców.

Jakub Madej
Jakub Madej
UFC / UFC

Paige VanZant w żadnym elemencie pojedynku nie była w stanie poradzić sobie z ofensywą przeciwniczki. Rose Namajunas świetnie unikała wszystkich prób uderzeń i sprowadzeń VanZant, kontrując je najczęściej do obaleń na swoją korzyść. W połowie piątej rundy Namajunas ostatecznie udało się zapiąć mocne duszenie zza pleców, które po kilku sekundach odklepała VanZant.

W starciu poprzedzającym główną walkę, Michael Chiesa pochwalił się świetnymi umiejętnościami parterowymi, dzięki którym doskonale wybronił się z kilku prób poddań, aby ostatecznie poddać duszeniem Jima Millera. Po ucieczce z próby założenia skrętówki przez Millera, Chiesa zaatakował rywala mocnymi ciosami, którymi zmusił go do puszczenia uchwytu. Chwilę później przeszedł on do duszenia zza pleców, która Miller szybko odklepał.

Drugie zwycięstwo w organizacji UFC zanotował Sage Northcutt, który w drugiej rundzie poddał duszeniem gilotynowym Cody'ego Pfistera. Początek pierwszej rundy należał do Pfistera, który szybko sprowadził 19-latka do parteru i tam rozpoczął kontrolę i walkę o jak najlepszą pozycję. W pewnym momencie sędzia podniósł starcie do stójki, w której Northcutt błyskawicznie zdobył obalenie. Druga runda to dla Northcutta czysta formalność. Po kolejnej próbie sprowadzenia przez Pfistera, młody Amerykanin wykorzystał jego błąd i zapiął gilotynę, którą przeciwnik szybko odklepał.

Bardzo ciekawa walka otworzyła kartę główną gali UFC Fight Night 80. Thiago Santos po trzech rundach pokonał jednogłośną decyzją sędziów Eliasa Theodorou. Pierwsza runda należała do Kanadyjczyka, który narzucał swoje tempo i kontrolował przebieg starcia. Od drugiej odsłony większą aktywnością mógł pochwalić się jednak Brazylijczyk, który cały czas atakował kopnięciami, których Theodorou nie był w stanie powstrzymać. Dominacja w dwóch ostatnich rundach wystarczyła, aby Santos przekonał wszystkich sędziów do wskazania właśnie na niego.

Karta główna:

Rose Namajunas pokonała Paige VanZant przez poddanie (duszenie zza pleców) w rundzie piątej (2:25)
Michael Chiesa pokonał Jima Millera przez poddanie (duszenie zza pleców) w rundzie drugiej (2:57)
Sage Northcutt pokonał Cody'ego Pfistera przez poddanie (duszenie gilotynowe) w rundzie drugiej (0:41)
Thiago Santos pokonał Eliasa Theodorou przez jednogłośną decyzję sędziów (29-27, 29-27, 29-28)

Karta wstępna:

Tim Means pokonał Johna Howarda przez nokaut (lewy sierpowy) w rundzie drugiej (0:21) Sergio Moraes pokonał Omariego Akhmedova przez techniczny nokaut (uderzenia) w rundzie trzeciej (2:18) Antonio Carlos Junior vs Kevin Casey - starcie zakończone werdyktem "no contest". Po 11 sekundach walki Carlos Junior przypadkowo wsadził palec w oko przeciwnika Aljamain Sterling pokonał Johnny'ego Eduardo przez poddanie (duszenie gilotynowe) w rundzie drugiej (4:18) Santiago Ponzinibbio pokonał Andreasa Stahla przez technczny nokaut (ciosy w parterze) w rundzie pierwszej (4:25) Danny Roberts pokonał Nathana Coya przez poddanie (trójkąt nogami) w rundzie pierwszej (2:46) Zubaira Tukhugov pokonał Phillipe Novera przez niejednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 28-29) Kailin Curran pokonała Emily Kagan przez poddanie (duszenie zza pleców) w rundzie drugiej (4:13)

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×