Kokpit Kibice

KSW 39: "Popek" zna już swojego kolejnego rywala i termin pojedynku. "To też będzie łatwa walka"

Szczęśliwy i pewny siebie Paweł Mikołajuw po gali KSW 39 wyznał, że zna już swojego kolejnego przeciwnika oraz termin, w którym zobaczymy go ponownie w klatce.
Jakub Madej
Jakub Madej
Paweł Mikołajuw Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Paweł Mikołajuw

Paweł Mikołajuw potrzebował zaledwie 45 sekund na udany powrót do MMA. Po ośmioletniej przerwie od startów i przegranej z Mariuszem Pudzianowskim w grudniu 2016 roku, "Popek" w końcu mógł unieść ręce do góry w geście zwycięstwa. Jak sam przyznaje, była na nim ogromna presja związana z pojedynkiem z Robertem Burneiką.

- "Król Albanii" się już nie pokaże. Dam mu tydzień wakacji i wracam do ciężkich treningów. Znam już swojego następnego rywala. Naprawdę spadł mi ogromny kamień z serca, bo jakbym przegrał z człowiekiem, który nie umie się bić, a jest tylko wielki, to nie miałbym czego szukać w szeregach KSW - powiedział chwilę po walce Paweł Mikołajuw.

Po walce "Popka Monstera" poznaliśmy również termin jego najbliższej walki - ponownie zobaczymy go w klatce podczas grudniowej gali KSW, prawdopodobnie w Krakowie. Mikołajuw zdradził również, że zna już swojego przeciwnika.

- Znam rywala, ale nie mogę zdradzić jego nazwiska. To jest poufna informacja od włodarzy KSW, o której dowiedziałem się przed walką. To też będzie łatwy pojedynek. Walczę co pół roku, bo mam bardzo dużo obowiązków, więc pojawię się za pół roku konkretnie przygotowany - zdradził "Popek Monster".

Mikołajuw myśli o startach w MMA w dłuższej perspektywie. Jak sam przyznał, chciałby w przyszłości nie być kojarzony z walk z "dziwolągami". Zwycięstwo z "Hardkorowym Koksem" zdecydowanie dodało "Popkowi" skrzydeł.

- Może za niedługo ludzie zaczną mnie postrzegać nie jako "freaka", który się ściera z jakimiś dziwolągami. Parę walk odbędę, więc może dostanę kiedyś typowo sportową. Muszę jakoś wrócić po ośmiu latach - zapowiedział Mikołajuw.

ZOBACZ WIDEO KSW 39: Mamed Chalidow podziękował prawdziwym kibicom

Czy "Popek" w grudniu odniesie kolejne zwycięstwo w karierze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×