Bellator 206: Quinton Jackson znokautował Wanderleia Silvę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Scott Kane / Na zdjęciu: Quinton Jackson
Getty Images / Scott Kane / Na zdjęciu: Quinton Jackson
zdjęcie autora artykułu

Quinton Jackson (MMA 38-13) pokonał na gali Bellator 206 w San Jose Wanderleia Silvę (35-14-1). "Rampage" znokautował Brazylijczyka w 2. rundzie. Była to już czwarta walka dwóch weteranów UFC i Pride FC.

W tym artykule dowiesz się o:

Starcie Jakcosna z Silvą mogło podobać się kibicom. Od początku jednak lepsze wrażenie robił Amerykanin, który spychał legendarnego zawodnika z Kurytyby pod siatkę i tam dobrze pracował w klinczu.

W 2. rundzie obydwaj weterani UFC polowali na nokaut, ale często ich ciosy nie dochodziły do głowy przeciwnika. W końcu Quinton Jackson trafił przeciwnika silnym prawym sierpowym, po którym "The Axe Murderer" padł na matę. Tam 40-letni "Rampage" zadał jeszcze kilka ciosów na jego głowę, po czym sędzia przerwał pojedynek.

Hitowy pojedynek gali Bellator 206 był czwartą konfrontacją Silvy z Jakcosnem w historii i co ciekawe wszystkie z nich zakończyły się przez nokaut. W 2003 i 2004 roku lepszy był Brazylijczyk, kiedy to święcił głośne triumfy w japońskiej organizacji Pride FC. Dwie kolejne walki padły jednak łupem byłego mistrza wagi półciężkiej UFC.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #23: Szpilka sprowokował Materlę, po chwili zaczęła się wojna

Źródło artykułu: