Wygrał milion dolarów i... zakończył karierę. Zaskakująca decyzja Seana O'Connella

Świeżo upieczony mistrz organizacji Professional Fighters League w wadze półciężkiej, Sean O'Connel (21-10) postanowił zakończyć karierę w MMA. Były zawodnik UFC 31 grudnia wygrał prestiżowy turniej i zgarnął milion dolarów wypłaty.

Waldemar Ossowski
MMA Getty Images / MMA
O'Connell w 2018 roku stoczył aż pięć pojedynków dla organizacji PFL i wziął udział w turnieju kategorii do 93 kg, którego stawką był milion dolarów oraz pas mistrzowski w wadze półciężkiej.

Na finałowej gali PFL w Nowym Jorku Sean O'Connell zmierzył się z Vinnym Magalhaesem i zastopował Brazylijczyka po 3. rundzie walki. Tym samym 35-latek z Salt Lake City sięgnął po wysoką wypłatę i mistrzowski tytuł.

Wyjątkowym osiągnięciem Amerykanin postanowił zakończyć karierę zawodnika MMA. Sean O'Connell w kolejnych latach planuje spełniać się jako komentator.

- Dziękuję każdemu, który był tu ze mną w trakcie mojej kariery. Mam nadzieję pozostać w świecie MMA jako komentator, ale kariera zawodnika jest już za mną. Odejść w takim momencie, kiedy jesteś na szczycie, to słodko-gorzkie uczucie. Muszę jednak zachować to, co pozostało z mojego mózgu dla moich bliskich - napisał na Twitterze charyzmatyczny zawodnik.

W UFC Amerykanin walczył od 2014 do 2016 roku i wygrał zaledwie 2 z 7 walk. "The Real OC" ponad połowę swoich pojedynków zwyciężył przez nokaut.

Czy Sean O'Connell podjął właściwą decyzję?