Babilon MMA 7: Piotr Niedzielski pokonał Aleksandra Gorszecznika po krwawej walce

Piotr Niedzielski zanotował drugie zwycięstwo pod szyldem organizacji Babilon MMA. "Niedziela" nie bez problemów pokonał jednogłośną decyzją sędziów Aleksandra Gorszecznika.

Jakub Madej
Jakub Madej
Piotr Niedzielski vs Aleksandr Gorszecznik Materiały prasowe / fot. Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl / Na zdjęciu: Piotr Niedzielski vs Aleksandr Gorszecznik
Dla Piotra Niedzielskiego (12-4, 2-0 Babilon MMA) był to powrót do kategorii lekkiej, w której ostatni raz walczył w kwietniu 2017 roku. Polak próbował szukać swoich szans w klinczu, jednak Aleksandr Gorszecznik (11-3, 0-1 Babilon MMA) prezentował bardzo dobrą defensywę.

Po trzech minutach pierwszej rundy "Niedziela" idealnie w tempo atakował mocnymi sierpami Ukraińca. Do głowy Gorszecznika docierały wszystkie uderzenia. Zawodnik z Poznania prezentował się bardzo dobrze na tle swojego rywala, który na przerwę zszedł mocno rozbity.

Dokładnie w połowie drugiej odsłony Niedzielski po raz kolejny wszedł w tempo z mocnym uderzeniem. Tym razem Gorszecznik osunął się na deski, gdzie Polak od razu do niego doskoczył. W parterze jednak Ukrainiec za wszelką cenę chciał klinczować, aby dotrwać do końca rundy.

Piotr Niedzielski do trzeciej rundy wyszedł bardzo zmęczony, co było widać podczas wymian z przeciwnikiem. Aleksandr Gorszecznik w ostatniej odsłonie radził sobie bardzo dobrze, udało mu się także sprowadzić walkę do parteru. Do samego końca pojedynku Polak nie był w stanie podnieść się do stójki, co wykorzystywał jego przeciwnik, obijając bez przerwy twarz "Niedzieli".

Zawodnik z Poznania na styczniowej gali Babilon MMA 7 odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu. Po przegranej z Alanem Langerem w kwietniu 2017 roku, "Niedziela" udanie powrócił do klatki pokonując Sauliusa Buciusa. W kolejnych starciach 28-letni zawodnik odprawił przed czasem Mateusza Zawadzkiego i Mateusza Strzelczyka.

Czy Piotr Niedzielski powinien zawalczyć o pas organizacji Babilon MMA?