MMA. UFC 242. Carlos Diego Ferreira - Majrbiek Tajsumow. Niespodzianka na otwarcie karty głównej

Mało kto stawiał na Carlosa Diega Ferreirę (16-2) przeciwko Majrbiekiowi Tajsumowi (27-6) w walce otwarcia karty głównej UFC 242. Brazylijczyk sprawił jednak niemałą niespodziankę.

Maciej Szumowski
Na zdjęciu od lewej Carlos Diego Ferreira i Mairbek Taisumow Getty Images / Valery Sharifulin\TASS / Na zdjęciu od lewej Carlos Diego Ferreira i Mairbek Taisumow
Pojedynek potrwał pełen dystans, a wygranego jednogłośnie wskazali sędziowie. Punktowali 29-28 i dwukrotnie 29-27 na jego korzyść.

MMA. UFC 242. Chabib Nurmagomiedow zdecydowanym faworytem walki wieczoru

Carlos Diego Ferreira wywierał dużą presję na mieszkającym w Austrii Czeczenie. Dokonał tego zwłaszcza w drugiej rundzie, kiedy jego ciosy zaczęły być celne i zrobiły wrażenie na Majrbieku Tajsumowie. Od tamtej pory 34-latek z Manaus zwiększał swoją przewagę z minuty na minutę i w pełni udowadniał, że zasługuje na zwycięstwo na kartach punktowych.

Dla byłego zawodnika Legacy FC była to już piąta wygrana z rzędu, z czego druga przez decyzję. Bukmacherzy i kibice nie spodziewali się jednak, że Brazylijczyk zdoła pokonać reprezentanta Rosji.

MMA. UFC. Dana White: Jan Błachowicz jest odpowiednim rywalem dla Jona Jonesa

Tajsumow przegrał natomiast po raz pierwszy od marca 2014. Swoją serię sześciu zwycięstw rozpoczął od wygranej nad Polakiem, Marcinem Bandlem. Czeczen nie pojawiał się jednak często w oktagonie ze względu na urazy i kontuzje.

Pomimo zwycięstwa, Ferreira po walce został przetransportowany do szpitala, gdzie zostaną przeprowadzone badania dotyczące jego stanu zdrowia.

Czy sądziłeś, że Ferreira pokona Tajsumowa?