MMA. UFC. Jon Jones sugeruje walkę ze Stipe Miociciem. "Do zobaczenia niedługo"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mike Lawrie / Na zdjęciu: Stipe Miocic i Francis Ngannou
Getty Images / Mike Lawrie / Na zdjęciu: Stipe Miocic i Francis Ngannou
zdjęcie autora artykułu

Jon Jones ma chęć, aby zostać podwójnym mistrzem UFC. Do tytułu w kategorii półciężkiej chce dołożyć pas królewskiej wagi. Ten jest w posiadaniu Stipe Miocicia, który drugi raz z rzędu pokonał Daniela Cormiera.

W tym artykule dowiesz się o:

Jones od dłuższego czasu zapowiada swoje przejście do wagi ciężkiej, ale... czeka na milionowy czek od UFC. Jeszcze kilka miesięcy temu "Bones" nawoływał do hitowej walki z Francisem Ngannou, ale pomysł pojedynku spalił na panewce, bo Jones nie może dogadać się z Daną White'em w kwestii swojego wynagrodzenia.

Na kolejny ruch Jona Jonesa czeka już nie tylko amerykańska organizacja, ale także polscy fani i Jan Błachowicz. "Cieszyński Książę" cierpliwie oczekuje bowiem na swoją kolej walki o tytuł. Opcje są aż trzy.

Amerykanin może zdecydować się pozostać w kategorii półciężkiej. Wówczas dojdzie do jego rewanżowego starcia z Dominikiem Reyesem (czytaj więcej). Druga możliwość: Jones ogłosi odpoczynek od startów w MMA - wówczas o tytuł tymczasowy Błachowicz powalczy z Reyesem. Trzecia: mistrz zdecyduje się przejść do wagi ciężkiej i wtedy także Polak powinien stoczyć bój o wakujący pas.

"Bones" po gali UFC 252 zasugerował, że niedługo kibice powinni zobaczyć go w nowej wadze, pisząc: "Mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. Do zobaczenia wkrótce".

33-latek twierdzi, że wie, jak pozbawić pasa Stipe Miocicia. "Trzeba unikać prawej ręki Stipe'a, jestem za szybki, będę zbyt silny, gdy nadejdzie właściwy czas i będę miał o wiele więcej energii. Wkrótce będę uważany za najgorszego człowieka na tej planecie" - napisał w kolejnym wpisie.

Czytaj także: Jesienią kolejna walka Marcina Różalskiego Oskar Piechota zostaje w UFC!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: siła i szybkość! Kapitalny pokaz polskiej zawodniczki MMA

Źródło artykułu: