Babilon MMA 16. Michał Piwowarski zmierzy się z Filipem Toe

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl / Gala Babilon MMA
Materiały prasowe / Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl / Gala Babilon MMA
zdjęcie autora artykułu

- W walce z Łukaszem Brzeskim byłem underdogiem i moje zwycięstwo byłoby niespodzianką, o tyle z Filipem swoje szanse oceniam 60-40, może 55-45, chociaż uważam Toe za mocnego zawodnika - mówi Michał Piwowarski przed galą Babilon MMA 16.

W tym artykule dowiesz się o:

Mistrz Europy w grapplingu i jiu-jitsu Michał Piwowarski jest żołnierzem zawodowym, który potrafi połączyć pracę z karierą w MMA i obowiązkami głowy rodziny. Jak dodał, wraz z trenerami już wcześniej przygotował taktykę na potyczkę z Filipem Toe.

- Najważniejsze, abym trzymał się taktyki, wytyczonych ram, bo czasem instynkt wojownika bierze górę nad game planem, włącza mi się ogromna chęć do bijatyki, a wtedy zapominam o przyjętej strategii. I to jest mój błąd, muszę się tego wystrzegać - przyznał znakomity grappler.

- Walka z Michałem jest dla mnie wyzwaniem, ponieważ nie miałem okazji rywalizować nigdy z tak dobrym grapplerem. Będę miał możliwość sprawdzić swoje umiejętności parterowe - zapowiedział Filip Toe, którego mama jest Polką, a ojciec pochodzi z Liberii. Co ciekawe, przez pewien czas grał w drużynie futbolu amerykańskiego w Warszawie.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): co za występ na KSW 54! Nowa gwiazda?

- Uważam, że najmocniejszą stroną Piwowarskiego jest parter i z tego co wiem, ma brązowy pas w brazylijskim jiu-jitsu, będę na to przygotowany. Filip trenował judo, a jako największy swój atut wskazuje zapasy.

Toe nigdy wcześniej nie walczył na gali Tomasza Babilońskiego. - Jest to jedna z najlepszych federacji w Polsce - mówi zawodnik, który wygrywał z rywalami mającymi za sobą występy na Babilon MMA, jak Michał Orkowski czy Filip Stawowy.

- Z Orkowskim walczyłem w ostatnim pojedynku i to była mój najlepszy występ w karierze. Za to najtrudniejszy bój stoczyłem ze Stawowym - ocenił.

Michał Piwowarski podsumował: - Siła fizyczna, dynamika, szybkość i stójka będą moimi atutami. W tej ostatniej płaszczyźnie jestem bardziej poukładany od Filipa Toe. Oglądałem jego występy, zresztą zawsze staram się obejrzeć występy każdego rywala na dużo przed naszą walką. Do głowy nawbijam sobie to, co on potrafi, w czym jest gorszy i do oktagonu mogę wejść spokojny. Po prostu cieszę się walką. A co do Filipa, jego parter, choć dobry, to jednak nie jest tak bardzo przestawiony na MMA. Toe jest silny i jak doprowadzi do trzymania, wtedy potrafi uwalić się na przeciwniku i utrzymać swoją przewagę. Nie ma w tym żadnej finezji. A ja z kolei czuję się mocny w parterze, radzę sobie z zawodnikami dużo cięższymi od siebie - zaznaczył Polak.

Gala Babilon MMA 16 odbędzie się 25 września w DPD Arenie Legionowo. Transmisja na kanałach grupy Polsat.

Zobacz także: -> Boks. Felix Sturm trenuje w więzieniu. Były mistrz świata chce wrócić do ringu -> Boks. Maciej Miszkiń grzmi po zmianie werdyktu walki Jackiewicza. Padło porównanie do Adolfa Hitlera

Źródło artykułu: