Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Krystian Pudzianowski zareagował na protesty kobiet. Padły stanowcze słowa

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego dotycząca zmiany kompromisu aborcyjnego wywołała protesty kobiet w całej Polsce. Głos na ten temat zabrał Krystian Pudzianowski. Jego reakcja była stanowcza.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Krystian Pudzianowski Materiały prasowe / Fight Exclusive Night / Na zdjęciu: Krystian Pudzianowski

Elektryzująca gala i walka Polaka o pas!

Kilka dni temu Trybunał Konstytucyjny orzekł, że dokonywanie aborcji ze względu na wady letalne płodu jest sprzeczne z ustawą zasadniczą. Tym samym zmienił tzw. kompromis aborcyjny. Zgodnie z wyrokiem TK, dokonywanie aborcji z tego powodu w Polsce jest nielegalne. Taka decyzja wywołała protesty obywateli w całej Polsce. W demonstracjach udział biorą głównie kobiety, ale wspierane są przez mężczyzn.

Głos na temat protestów i decyzji Trybunału Konstytucyjnego zabrało wielu sportowców i celebrytów. Stanowczo na sytuację jaką obecnie mamy w Polsce zareagował Krystian Pudzianowski. Piosenkach i wojownik MMA zamieścił w sieci wymowny post. 

"Nie o taka Polskę walczyli nasi przodkowie. Nie takiej Polski chcą przyszłe pokolenia" - napisał na Instagramie brat Mariusza Pudzianowskiego i tym samym dał sygnał poparcia dla protestujących kobiet. Jego wpis - podobnie zresztą jak decyzja TK - podzielił internautów.

Część z komentujących jest zachwycona, że Pudzianowski zabrał głos i wsparł protestujące kobiety. Inni jednoznacznie opowiedzieli się za stroną rządzącą. W pewnym momencie zareagował sam Pudzianowski, który prosił, by zaprzestać wulgarnej dyskusji w komentarzach.

Czytaj także:
Śmierć Dawida Kosteckiego. Zażalenie Romana Giertycha odrzucone. Utrzymano postanowienie o umorzeniu śledztwa
MMA. UFC. Chabib Nurmagomiedow numerem 1 bez podziału na kategorie wagowe

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Nowa rola Anity Włodarczyk

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×