MMA. UFC Fight Island. David Zawada nareszcie powróci do oktagonu. Trudny rywal Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Emmanuel Wong / Na zdjęciu: David Zawada
Getty Images / Emmanuel Wong / Na zdjęciu: David Zawada
zdjęcie autora artykułu

David Zawada (17-5) ma w styczniu powrócić do oktagonu. "Sagat", który ma dużego pecha w czasie pandemii koronawirusa, poznał już rywala. Łatwo nie będzie.

W tym artykule dowiesz się o:

W październiku były zawodnik miał się zmierzyć z Mounirem Lazzezem (10-1) na gali UFC Fight Night w Abu Zabi. Chociaż pojawiały się propozycje zastępców, to ostatecznie David Zawada nie wyszedł do oktagonu. Przyczyną było zakażenie koronawirusem przez rywala.

Mieszkający w Niemczech "Sagat" bić miał się już wcześniej. Pierwotnie zestawiono go z Anthonym Rocco Martinem na galę planowaną na 25 kwietnia. Do pojedynku jednak nie doszło. Całe wydarzenie odwołano ze względu na pandemię koronawirusa.

Ostatecznie naprzeciw byłego zawodnika Konfrontacji Sztuk Walki stanie doświadczony Ramazan Jemiejew (19-4). W UFC stoczył on pięć walk, z czego w czterech zwyciężył. Pokonywał Sama Alveya, Alberta Minę, Stefana Sekulicia i Niklasa Stolzego.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour). FEN 31. Jóźwiak zadowolony z walki Borowskiego z "Trybsonem". "Zrobili show!"

"Gorets" wcześniej występował w M-1 Global. Tam pokonywał między innymi Artura Kadłubka, Albierta Durajewa, Maiquela Falcao, Anatolija Tokowa czy Wiaczesława Wasilewskiego.

Rosjanin to klasowy i doświadczony zawodnik. Ten pojedynek będzie dla Davida Zawady niemałym wyzwaniem.

"Sagat" to laureat "Heraklesa" za 2019 rok w kategorii poddanie roku. Kapituła plebiscytu nagrodziła zawodnika z Duesseldorfu za zwycięstwo z faworyzowanym Abubakarem Nurmagomiedowem na gali w Moskwie w listopadzie ubiegłego roku.

Dzięki wygranej z Dagestańczykiem David Zawada uratował się przed zwolnieniem z UFC i udało mu się podpisać nowy kontrakt. Poza triumfem nad reprezentantem Rosji były zawodnik KSW w Ultimate Fighting Championship przegrywał z Dannym Robertsem i Jingliangiem Li.

Gala UFC Fight Night, podczas której wystąpią Zawada i Jemiejew, odbędzie się 16 stycznia. W walce wieczoru zmierzą się Max Holloway i Calvin Kattar. W karcie walk są między innymi Brian Kelleher, Santiago Ponzinibio, Rodolfo Vieira i Omari Achmiedow. Do wydarzenia z cyklu "Fight Island" dojdzie na wyspie Yas w Abu Zabi.

Zobacz także: -> MMA. KSW. Sebastian Przybysz zawalczy o tytuł w 2021 roku. "Pas będzie w Polsce" -> Boks. Ewa Piątkowska może zamienić ring na klatkę. Była mistrzyni chce przejść do MMA -> MMA. KSW 57. Roman Szymański - Marian Ziółkowski. Zapowiedź walki [WIDEO]

Źródło artykułu: