Boks. Ewa Piątkowska może zamienić ring na klatkę. Była mistrzyni chce przejść do MMA

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Ewa Piątkowska
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Ewa Piątkowska
zdjęcie autora artykułu

Ewa Piątkowska (15-1, 4 KO) po sobotniej walce na gali Polsat Boxing Night przyznała, że chciałaby spróbować swoich sił w MMA.

W tym artykule dowiesz się o:

Podczas gali Polsat Boxing Night 9 w Ożarowie Mazowieckim "Tygrysica" przewalczyła sześć rund z Różą Gumienną (0-1, 0 KO). Była mistrzyni świata wygrała przez większościową decyzję.

- Nie ukrywam, że chciałabym się spróbować w klatce - przyznała tuż po starciu w rozmowie z Arturem Łukaszewskim.

To nie pierwszy raz, gdy Ewa Piątkowska wspomniała o możliwości walki w formule MMA. Wcześniej informowała o tym podczas wrześniowej gali Fame MMA w Łodzi. Pojawiła się tam jako sparingpartnerka Marty Linkiewicz.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour). FEN 31. Jóźwiak zadowolony z walki Borowskiego z "Trybsonem". "Zrobili show!"

- Być może wkrótce ogłosimy coś z organizacją - mówiła wtedy w studiu jako gość specjalny, co tylko podsyciło plotki.

Przypomnijmy, że 36-latka współpracuje z jednym z najsłynniejszych trenerów MMA w Polsce, Mirosławem Oknińskim. Pionier mieszanych sztuk walki nad Wisłą nie ukrywał, że niewiele brakuje do pojedynku Piątkowskiej w MMA.

"Tygrysica" to była mistrzyni świata federacji WBC w wadze super półśredniej. 35-latka w czerwcu powróciła na ring po niemal rocznej przerwie. Pokonała wtedy przez jednogłośną decyzję Karinę Kopińską.

Następnie miała wystąpić w lipcu na gali w Augustowie. Jako jej konkurentkę wskazywano Emilię Czerwińską. Do starcia jednak nie doszło ze względu na problemy z siatkówką oka.

Podczas sobotniego wydarzenia w Hotelu Mazurkas zmierzyła się jednak z zawodniczką K-1 i MMA, debiutującą w boksie zawodowym Gumienną. Pojedynek nie należał do najpiękniejszych, był bardzo chaotyczny. Ostatecznie Piątkowska odniosła piętnasty triumf na zawodowstwie.

W walce wieczoru gali Polsat Boxing Night w Ożarowie Mazowieckim zmierzą się Michał Cieślak i Taylor Mabika.

Zobacz także: -> MMA. KSW. Sebastian Przybysz zawalczy o tytuł w 2021 roku. "Pas będzie w Polsce" -> To byłby hit: Przemysław Saleta vs Andrzej Gołota. "Nie mówię nie" -> Boks. Cieślak zastąpi Głowackiego? Zamieszanie wokół polskiego pięściarza

Źródło artykułu:
Czy Piątkowska powinna walczyć w MMA?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)