MMA. UFC 256. Deiveson Figueiredo - Brandon Moreno. Co za pojedynek! Remis w walce o pas

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  Jeff Bottari/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Alex Perez i Deiveson Figueiredo
WP SportoweFakty / Jeff Bottari/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Alex Perez i Deiveson Figueiredo
zdjęcie autora artykułu

Świetny pojedynek w walce wieczoru gali UFC 256 dali Deiveson Figueiredo (20-1-1) i Brandon Moreno (!8-5-2). Starcie o pas wagi muszej przeszło do historii jako jedne z najlepszych w roku 2020.

W tym artykule dowiesz się o:

Stawką pojedynku był należący dotychczas do Deivesona Figueireda pas wagi muszej Ultimate Fighting Championship. W związku z tym starcie zakontraktowano na pięć rund.

Obaj zawodnicy powrócili do oktagonu po zaledwie trzytygodniowej przerwie! Występowali na gali UFC 255, gdzie odnieśli cenne zwycięstwa w pierwszych rundach. Wtedy Brazylijczyk błyskawicznie rozprawił się z Alexem Perezem. Meksykanin natomiast nie dał szans Brandonowi Royvalowi.

"Deus da Guerra" mistrzem organizacji został w lipcu, gdy pokonał Josepha Benavideza. Pas mógł zdobyć już w lutym, ale podczas ceremonii ważenia przekroczył limit.

"The Assassin Baby" szansę walki o pas dostał po trzech wygranych z rzędu. Poza Royvalem wygrywał z Jussierem Formigą i Kaiem Karą-France'em. Brandon Moreno jest zawodnikiem Ultimate Fighting Championship od 2016.

Pojedynek potrwał pełen pięciorundowy dystans. Kibice nie mogę narzekać na przebieg starcia. Po 25 minutach trudno było wskazać zawodnika, który zwycięży. Analitycy i eksperci nie mieli wątpliwości - to była jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza, walka w roku 2020.

Triumfatora nie wskazano! Dwóch arbitrów wskazało na remis, natomiast jeden na Figueireda. Oznaczało to, że pas pozostał w posiadaniu Brazylijczyka.

Z rywalizacji nie wyłoniono jednak lepszego. Można się spodziewać, że w najbliższym czasie miedzy fighterami dojdzie do rewanżu.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour). FEN 31. Jóźwiak zadowolony z walki Borowskiego z "Trybsonem". "Zrobili show!"

Gala UFC 256 odbywa się w UFC APEX w Las Vegas. Jest to ostatnia tegoroczna numerowana gala Ultimate Fighting Championship. W walce wieczoru o pas wagi muszej zmierzą się Deiveson Figueiredo i Brandon Moreno.

Zobacz także: -> Boks. Gala w Londynie. Anthony Joshua - Kubrat Pulew. Mistrz pozostał na tronie. Bułgar nie miał szans -> Boks. Gala w Londynie. Lawrence Okolie - Nikodem Jeżewski. Fatalna walka Polaka! Błyskawiczny nokaut -> Boks. Gala w Londynie. Mariusz Wach - Hughie Fury. Zmarnowana szansa "Wikinga"

Źródło artykułu: