Weteran UFC zakończył karierę. Ma poważne problemy zdrowotne

Zdjęcie okładkowe artykułu: Reuters / Na zdjęciu: Omielańczuk [P] w starciu z Struve'em [L]
Reuters / Na zdjęciu: Omielańczuk [P] w starciu z Struve'em [L]
zdjęcie autora artykułu

W wieku 32 lat Stefan Struve zdecydował się na zakończenie kariery w MMA. Holender, które 11 ostatnich lat spędził w UFC, ma poważne problemy ze zdrowiem, które są następstwem jego walk w kategorii ciężkiej.

W tym artykule dowiesz się o:

Struve w zawodowej karierze stoczył aż 42 pojedynki, z których 29 wygrał. W UFC jego wyższość musieli uznać m.in. Daniel Omielańczuk, Antonio Silva czy aktualny mistrz kategorii ciężkiej, Stipe Miocic.

Mierzący 213 cm Holender w ostatnich latach walczył jednak słabo. Od 2017 roku przegrał aż pięć z sześciu pojedynków. Pokonał go m.in. Marcin Tybura na gali w Hamburgu.

Zawodnik za pośrednictwem mediów społecznościowych podał powody podjęcia decyzji o zakończeniu kariery. To wynik urazów i ciężkich ciosów, jakie zbierał przez wszystkie lata swojej kariery.

ZOBACZ WIDEO: Tak miażdży polski "Chińczyk"! Zobacz najlepsze skończenia

"Miałem problem z uchem. Złapałem infekcję wirusową, która uszkodziła mój układ przedsionkowy i nerw słuchowy w prawym uchu [...] Trenowałem, chociaż nadal miałem zawroty głowy i inne drobne problemy. Lekarze mówili mi, że problemy znikną po pewnym czasie. Niestety podczas mojej ostatniej walki niektóre problemy powróciły po uderzeniu w prawe ucho, a był to cios, który normalnie nie powinien stanowić problemu" - pisze Stefan Struve.

"W tym momencie zdaję sobie sprawę, że czas na dobre zawiesić rękawice, a moje zdrowie i rodzinę stawiam na pierwszym miejscu. Miałem długą karierę i walczyłem z wieloma kontuzjami, w tym ze złamaną szczęką i chorobą serca" - zakończył Holender.

Czytaj także: -> Kolejne zwolnienia w UFC. Dobre informacje dla polskich kibiców -> Sporty walki. Otwarcie gymu GROMDA FIGHT CLUB. Nowe miejsce na pięściarskiej mapie Polski

Źródło artykułu: