Mistrzyni Polski w boksie zadebiutuje w MMA na Armia Fight Night Special Edition

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Sylwia Maksym zmierzy się z Klaudią Sygułą na Armia Fight Night Special Edition
Materiały prasowe / Sylwia Maksym zmierzy się z Klaudią Sygułą na Armia Fight Night Special Edition
zdjęcie autora artykułu

Przechodząca z boksu do MMA, dwukrotna mistrzyni Polski w boksie zawodowym, Sylwia Maksym 8 maja skrzyżuje rękawice z Klaudią Sygułą. Pojedynek odbędzie się podczas gali Armia Fight Night Special Edition.

Sylwia Maksym do debiutu w mieszanych sztukach walki przygotowuje się pod okiem Marcina Parchety i Michała "Sztangi" Fijałki. Jej przeciwniczka z Łodzi ma na swoim koncie m.in. mistrzostwo Polski w amatorskim MMA oraz wicemistrzostwo Europy.

Syguła walczyła również na gołe pięści na gali Wotore 2 w maju 2020 roku. Wówczas w pierwszej rundzie pokonała Karolinę Sobek. Podczas ostatniej edycji gali AFN, w styczniu tego roku, zawodniczki spotkały się ponownie walcząc w formule MMA - w zawodowym debiucie Syguła musiała uznać wyższość swojej rywalki. W przeszłości zawodniczka Ankos MMA trenowała z takimi zawodniczkami jak Karolina Kowalkiewicz, Karolina Owczarz i Anita Bekus. Klaudia Syguła jest mocno zdeterminowana po ostatnim pojedynku, aby wyrównać swój zawodowy rekord. Sylwia Maksym również chciałaby jak najlepiej zaprezentować się debiutując w klatce MMA. Zapowiada się zatem niezwykle emocjonujące starcie. O tym, która z pań wyjdzie zwycięsko z tej walk przekonamy się już 8 maja.

ZOBACZ WIDEO: Karolina Kowalkiewicz wraca do klatki UFC po fatalnej kontuzji. "To nie będzie pożegnalna walka"

Kolejna - specjalna edycja gali Armia Fight Night odbędzie się 8 maja. Kibice będą mogli obejrzeć wydarzenie na antenie TVP Sport. Od 2017 roku odbywają się wyjątkowe gale AFN z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego. Organizacja od samego początku zwróciła uwagę całej sportowej Polski.

Dziewięć poprzednich edycji nie zawiodło oczekiwań wymagających kibiców na naszym krajowym podwórku. Również tym razem fani sportów walki mogą liczyć na wielkie zestawienia. W klatce MMA z najlepszymi zawodnikami w kraju zmierzą się reprezentanci sił zbrojnych Wojska Polskiego.

Gala jest organizowana przy współpracy federacji Armia Fight Night z 18. Dywizją Zmechanizowaną Wojska Polskiego na czele z gen. dyw. Jarosławem Gromadzińskim.

Zobacz także: KSW 60. Boli od samego patrzenia. Zobacz, jak "Złoty Chłopiec" zdobył pas [WIDEO] KSW 60. De Fries brutalnie rozbił poprzedniego Polaka! Sędzia musiał to przerwać [WIDEO]

Źródło artykułu: