Messi i Ronaldo nie są już najbogatsi! Niespodziewany lider wśród najlepiej zarabiających sportowców

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Enric Fontcuberta / Na zdjęciu: Lionel Messi
PAP/EPA / Enric Fontcuberta / Na zdjęciu: Lionel Messi
zdjęcie autora artykułu

Duże zaskoczenie na liście najlepiej zarabiających sportowców. Na szczycie nie ma wielkich gwiazd piłki nożnej. Znalazł się na nim fighter MMA, Irlandczyk Conor McGregor.

W oktagonie ostatnimi czasy mu się nie wiodło, ale Conor McGregor znalazł sposób na to, żeby wpływy na konto były na odpowiednim poziomie.

Okres od maja 2020 do maja 2021 roku Irlandczyk zamknął z wpływami na poziomie 180 milionów dolarów, co dało mu pierwsze miejsce w zestawieniu opublikowanym przez "Forbesa".

Trzeba jednak zauważyć, że McGregor lwią część tych wpływów zarobił poza oktagonem - mowa bowiem o kwocie 158 milionów dolarów, które zainkasował na sprzedaży większościowego pakietu akcji własnej marki whisky.

Kolejni sportowcy zarabiali już w większości na tym, z czego słyną najbardziej. McGregor wyprzedził m.in. gwiazdy piłki nożnej Lionela Messiego czy Cristiano Ronaldo. Pierwszy na boisku zarobił 97 ze swoich 130 milionów dolarów, a drugi 70 ze 120.

Kolejnymi sportowcami na liście okazali się Dak Prescott, zawodnik Dallas Cowboys w zawodowej lidze futbolu amerykańskiego NFL i LeBron James, zawodnik Los Angeles Lakers w zawodowej lidze NBA. Gwiazda koszykarskich parkietów jest pierwszym z tych, któremu nie udało się przekroczyć granicy 100 milionów dolarów.

Top 5 najlepiej zarabiających sportowców ostatniego roku: 1. Conor McGregor (MMA) - 180 milionów dolarów 2. Lionel Messi (piłka nożna) - 130 milionów dolarów 3. Cristiano Ronaldo (piłka nożna) - 120 milionów dolarów 4. Dak Prescott (NFL) - 107,5 milionów dolarów 5. LeBron James (NBA) - 95,5 miliona dolarów

Zobacz także: Robert Lewandowski i Lionel Messi nie mają szans. Kolejny rekord Cristiano Ronaldo Neymar pokrzywdzony przez sędziego? Gwiazdor PSG nie wytrzymał

ZOBACZ WIDEO: Joanna Jędrzejczyk o Janie Błachowiczu: Sukces rodzi sukces

Źródło artykułu: