KSW 68. Były piłkarz Chelsea i odkrycie polskiego MMA. Poznaj debiutantów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / FEN / Na zdjęciu: Rafał Kijańczuk
WP SportoweFakty / FEN / Na zdjęciu: Rafał Kijańczuk
zdjęcie autora artykułu

Podczas gali KSW 68 w Konfrontacji Sztuk Walki zadebiutuje sześciu zawodników. W akcji kibice zobaczą m.in. Rafała Kijańczuka i Piotra Kacprzaka. Ich rywale także postawią pierwsze kroki w klatce polskiej organizacji.

Gala KSW 68 odbędzie się 19 marca w Radomskim Centrum Sportu. Transmisja w Viaplay. Początek o 19.00. Szczegółowa relacja z wydarzenia na WP SportoweFakty.

W walce wieczoru Salahdine Parnasse przystąpi do obrony mistrzowskiego pasa w wadze piórkowej. Jego rywalem będzie Daniel Rutkowski. Rozpiska składa się łącznie z dziewięciu pojedynków.

Oto sylwetki debiutantów:

Yann Kouadja - Francuz wszystkie zwycięskie starcia kończył przed czasem. Mieszkaniec Paryża poddał dwóch rywali, a sześciu znokautował, najczęściej już w pierwszej rundzie walki. Kouadja pojawi się w Radomiu po serii pięciu wygranych z rzędu.

ZOBACZ WIDEO: Wójcik wahał się, czy stanąć do walki. "Spisałem sobie na kartce korzyści"

Rafał Kijańczuk - 29-latek z Chełma znany jest z potężnej siły, która drzemie w jego pięściach. Polak zaczął przygodę z MMA od 7 wygranych przez nokaut, a 6 z tych starć zakończył już w pierwszej rundzie. W ostatnim czasie "Kijana" zapisał na swoją korzyść dwa zwycięstwa z rzędu. To laureat "Heraklesa" z 2018 roku w kategorii odkrycie roku.

Tommy Quinn - rozpoczął zawodową karierę w 2008 roku i od tamtej pory stoczył 13 pojedynków, z których wygrał 8. Irlandczyk miał okazję zwyciężać między innymi na galach King of the Ring, Cage Warriors oraz Bellator MMA. 32-latek z Londonderry wejdzie do okrągłej klatki KSW po dwóch wygranych z rzędu przez nokaut w pierwszej rundzie.

Piotr Kacprzak - stoczył wszystkie zawodowe pojedynki w organizacji Babilon MMA, gdzie wygrał sześć z dziewięciu starć. 24-latek zwyciężył trzy ostatnie walki, w których zaprezentował pełnię swoich nieprzeciętnych umiejętności. Specjalnością Kacprzaka jest fenomenalna i bardzo widowiskowa gra parterowa.

Jose Marcos Lima Santiago Jr - Brazylijczyk ma na koncie jedenaście zwycięskich pojedynków, z których sześć kończył przed czasem. Trenujący między innymi w legendarnym klubie Nova Uniao, "Maju" ma za sobą także przygodę z programem TUF: Brazil.

Ricardo Prasel to nie tylko solidny zawodnik MMA, ale również niezwykle ciekawa postać. Brazylijczyk aktualnie mieszka, trenuje i prowadzi własny klub w Niemczech. "Alemao" ma na koncie jedenaście zwycięskich bojów i wszystkie kończył przed czasem. Przed startami w MMA Prasel był zawodowym piłkarzem i w pewnym momencie trafił nawet do angielskiej drużyny Chelsea FC.

Zobacz także: -> KSW wpiera Ukrainę. Wspaniały gest i sankcja wobec Rosji -> Narkun był bezradny. To była totalna dominacja Phila De Friesa [WIDEO]

Źródło artykułu: