Legenda UFC zachwyca się nad Jędrzejczyk. "Największa mistrzyni w historii"

11 czerwca do oktagonu UFC powróci Joanna Jędrzejczyk. Polka zmierzy się w rewanżu z Weili Zhang i jeśli wygra, to powinna otrzymać szansę walki o pas. Dla legendarnego Daniela Cormiera olsztynianka i tak jest największą postacią swojej kategorii.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Joanna Jędrzejczyk Getty Images / Na zdjęciu: Joanna Jędrzejczyk
- Największą mistrzynią w historii tej dywizji jest Joanna Jędrzejczyk. Sposób, w jaki naprawdę umieściła tę kategorię wagową na mapie UFC, jest powodem, dla którego postrzegamy ją właśnie tak - powiedział Daniel Cormier w programie ESPN "DC & RC".

Polka, choć od listopada 2017 roku nie jest już mistrzynią UFC, nadal może pochwalić się największą liczbą walk, w których obroniła tytuł (pięć). Pierwszą porażkę w karierze zafundowała jej Rose Namajunas. "Thug" pokonała "JJ" także w rewanżu.

Podczas UFC 274 w Phoenix Amerykanka o litewskich korzeniach sensacyjnie straciła pas na rzecz Carli Esparzy. "Cookie Monster" pokonała ją po jednej z najnudniejszych walk w historii MMA.

Jeśli Joanna Jędrzejczyk zwycięży w rewanżu w Chinką Weili Zhang na UFC 275 w Singapurze, to wielce prawdopodobne jest, że w drugiej połowie roku zmierzy się z Esparzą o pas w kategorii słomkowej.

Czytaj także:
Mariusz Pudzianowski wraca do klatki. Znamy terminy dwóch kolejnych gal KSW
Potworny nokaut w MMA! Zobacz, co wydarzyło się na gali w Londynie

ZOBACZ WIDEO: Brutalny nokaut. Cios idealny! "Skleił się z twarzą!"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×