Nie ma mocnych na Zasadę

Rajd Żubrów 4Turbo.pl był imprezą towarzysko - sportową, przeznaczoną dla byłych zawodników, działaczy sportu samochodowego oraz zaproszonych gości, organizowaną przez aktualnie startujących zawodników sportu samochodowego.

Łukasz Krasowski

Zgodnie z tradycją załogi startujące w tegorocznych "Żubrach" podzielone zostały na grupy i klasy w zależności od wieku kierowcy oraz rodzaju zgłoszonego samochodu. Wyniki osiągnięte na jedenastu odcinkach specjalnych o łącznej długości 18,62 km mnożone były przez współczynniki odpowiednie dla każdej grupy wiekowej.
Ostatecznie najlepszym kierowcą 42. Rajdu Żubrów 4Turbo.pl ogłoszono Sobiesława Zasadę, który do zawodów przystąpił Mercedesem E350 z automatyczną skrzynią biegów. Kolejne miejsca w klasie 1 (powyżej 55 lat) zajęli Krystian Durczok(Mitsubishi Lancer EVO VI) oraz Andrzej Lipski(Subaru Impreza Sti). Wygraną w grupie 2 zapisał na swoje konto Dominik Durczok, wyprzedzając Adama Tuszyńskiego(obaj Mitsubishi Lancer EVO IX). Lancer Evo V Zbigniewa Matuszyka najszybciej pokonał trasę rajdu w grupie 3, a wśród dziennikarzy triumfował Robert Czarnecki w barwach radia RMF FM. Ozdobą Rajdu Żubrów są samochody historyczne, a w tej kategorii najlepszy okazał się znany z występów w GSMP Rafał Płatek w Alfie Romeo 2000 GTV.
Metę rajdu zlokalizowano tradycyjnie pod Hotelem Kasprowy w Zakopanem.