Michał Broniszewski wygrał Gulf 12 Hours w Abu Zabi!

Michał Broniszewski w załodze z Giacomo Piccinim i Davide Rigonim triumfowali drugi sezon z rzędu w prestiżowym wyścigu Gulf 12 Hours na torze Yas Marina w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Rafał Lichowicz
Materiały prasowe

Załoga Kessel Racing (Ferrari 488 GT3), w składzie której znaleźli się Michał Broniszewski, Giacomo Piccini i Davide Rigon zwyciężyła w sobotnich zawodach w Abu Zabi różnicą ponad minuty nad teamem Dragon Racing, w siostrzanym bolidzie Ferrari.

Zespół Michała Broniszewskiego w drodze do zwycięstwa pokonał ponad 300 okrążeń ulicznego toru Yas Marina, który od kilku lat jest gospodarzem finałowej rundy mistrzostw świata Formuły 1.

To drugi z rzędu sukces włosko-polskiego teamu w Gulf 12 Hours. Przed rokiem zespół w identycznej obsadzie również zwyciężył w prestiżowych zawodach na Bliskim Wschodzie.

Wyścig w Abu Zabi był zwieńczeniem niezwykle udanego sezonu w wykonaniu Michała Broniszewskiego. 44-latek z Piaseczna w 2016 roku zdobył tytuły mistrzowskie w klasie Pro Am klasyfikacji łącznej Blancpain GT Series oraz w punktacji Endurance i Sprint, a także w serii Blancpain GT Sports Club.

Nowy sezon Michał Broniszewski rozpocznie już w styczniu. Polak znalazł się na liście startowej klasycznego 24-godzinnego wyścigu, który odbędzie się w dniach 12 - 14 stycznia na torze w Dubaju.

Czy Michał Broniszewski stanie na podium 24h Dubai?