Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kartingowcy kończą rok sukcesem w Brazylii. Akademia Orlen Team ma powody do zadowolenia

Ponad 360 zawodników, kierowcy z 62 krajów świata, w tym 10 reprezentantów ROTAX Max Challenge Poland. Wielki finał kartingowej serii w Brazylii zakończył się sukcesem Polaków, którzy zajęli trzecie miejsce w Pucharze Narodów.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
zawody kartingowe ROK Cup Materiały prasowe / Na zdjęciu: zawody kartingowe ROK Cup
Droga do tegorocznego ROTAX Grand Finals wiodła przez zwycięstwo w serii ROTAX Max Challenge Poland lub wygranie europejskich rywalizacji. Ostatecznie prawo do występu na brazylijskim torze Circuito Internacional Paladino uzyskało 10 uczestników polskiej serii wspieranej przez PKN Orlen, w tym 4 kartingowców nominowanych do Akademii Orlen Team.

- Wyjątkowość tego wydarzenia polega m.in. na tym, że wszyscy zawodnicy ścigają się na identycznym sprzęcie. To samo podwozie, ten sam silnik, te same opony - wszystko po to, by wybrać najlepszego kierowcę -mówi Łukasz Kamiński, organizator serii ROTAX Max Challenge Poland.

W tegorocznym finale można było podziwiać Maksymiliana Obsta, Gustawa Wiśniewskiego, Karola Kręta, Piotra Wiśnickiego (wszyscy Akademia Orlen Team), Marcela Surmacza, Piotra Świeżaczyńskiego, Adama Szydłowskiego, Kacpra Bieleckiego, Sławomira Murańskiego oraz Tomasza Wilczyńskiego.

ZOBACZ WIDEO Pierwszy taki Dakar w historii. "Będą tylko i wyłącznie wydmy"

Polacy startowali w zawodach ze zmiennym szczęściem - w finałach wielkiego finału ostatecznie zameldowało się 7 z nich. Najlepiej zaprezentował się Maksymilian Obst, który w kategorii Micro Max (8-11 lat) podobnie jak rok temu zajął miejsce tuż za upragnionym podium.

Solidna postawa polskich kartingowców przyczyniła się do ostatecznego sukcesu naszych reprezentantów. Po obliczeniu wyników (zdobyte punkty podzielone przez liczbę kierowców i liczbę wyścigów, w których brali udział), Polacy zajęli trzecie miejsce w Rotax Nations Cup - otrzymali za to okazały puchar, który decyzją organizatora serii trafił w ręce najskuteczniejszego w wielkim finale Maksymiliana Obsta.

- Sukces Polaków w Brazylii, do którego przyczynili się zawodnicy nominowani do Akademii ORLEN Team, potwierdza, że warto wspierać kartingowe serie. Na naszych oczach rośnie nowe pokolenie mistrzów motorsportu. Wierzymy, że najlepsi z nich będą w przyszłości ważnym ogniwem ORLEN Team - mówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów.

Kolejny, 20. Rotax Grand Final odbędzie się już za rok na włoskim torze Circuito Internazionale Napoli.

Wyniki indywidualne zawodników Rotax Max Challenge w Brazylii:

Finały:
Micro Max - Maksymilian Obst - 4. miejsce
Micro Max - Gustaw Wiśniewski - 18 miejsce
Mini Max - Ivan Tkachev - 35. miejsce
Junior Max - Marcel Surmacz - 25. miejsce
DD2 Max - Kacper Bielecki - 12. miejsce
DD2 Max - Piotr Wiśnicki - 17. miejsce
DD2 Masters - Sławomir Murański - 26. Miejsce

Pre-finały:
Junior Max - Karol Kręt - 32. miejsce
Senior Max - Adam Szydłowski - 29. miejsce
Senior Max - Piotr Swieżaczyński -16. miejsce
DD2 Master - Tomasz Wilczyński - 16. Miejsce

Czy dzięki odpowiedniemu szkoleniu i postawieniu na karting doczekamy się następców Roberta Kubicy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa ORLEN Team
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×