MŚ 2018. Skandal na meczu Tunezja - Turcja. Piłkarz wyrzucony za gest podrzynania gardła

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / AFP/FABRICE COFFRINI / Na zdjęciu: Cenk Tosun otrzymuje czerwoną kartkę w meczu z Tunezją

Do skandalu doszło w trakcie towarzyskiego spotkania Tunezji z Turcją (2:2). Mecz został przerwany na kilka minut, po tym jak Cenk Tosun zaczął wygrażać jednemu z kibiców.

Do zdarzenia doszło w 59. minucie spotkania. Cenk Tosun, napastnik reprezentacji Turcji, został wyrzucony z boiska, po tym jak w kierunku jednego z kibiców wykonał gest podrzynania gardła.

Angielski "Dailymail" pisze o tym, że zachowanie piłkarza było spowodowane wydarzeniami na trybunie. Tam miał zostać zaatakowany jego ojciec. Tureckie media z kolei donoszą o racy, która miała trafić w jego stronę.

Zobacz całą sytuację:

Sędzia przerwał mecz i ukarał napastnika Evertonu czerwoną kartką. Tosun był wściekły, nie chciał zejść z boiska, awanturował się przez kilka następnych minut.

Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Tunezja zagra na zbliżających się MŚ w Rosji. W grupie G jej rywalami będą Anglicy, Belgowie i Panamczycy.

Czy sędzia powinien ukarać Tosuną czerwoną kartką?