Mundial 2018. Ronaldo przejął pałeczkę po Paulecie. Ten drugi pamiętnie ukarał Polaków

Ostatnim Portugalczykiem, który ustrzelił hat-tricka na mistrzostwach świata, był Pauleta. Teraz pałeczkę przejął Cristiano Ronaldo, który zaliczył trzy trafienia w meczu z Hiszpanią (3:3).

Dawid Borek
Dawid Borek
Cristiano Ronaldo PAP/EPA / PAULO NOVAIS / Cristiano Ronaldo
Pauleta dzierżył miano ostatniego Portugalczyka z hat-trickiem na mundialu od 10 czerwca 2002 roku, gdy strzelił trzy bramki na mistrzostwach świata w Korei Południowej i Japonii.

Ofiarą Paulety była wówczas... reprezentacja Polski. Portugalski napastnik ośmieszył Tomasza Hajtę i pokonał Jerzego Dudka w 14., 65. i 77. minucie spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla Portugalii, bowiem oprócz Paulety, trafieniem popisał się też Rui Costa.

Nieco ponad 16 lat później pałeczkę od Paulety przejął Cristiano Ronaldo, który strzelił trzy gole w pierwszym starciu Portugalczyków na mistrzostwach świata w Rosji, praktycznie w pojedynkę remisując spotkanie z Hiszpanami. Pojedynek zakończył się wynikiem 3:3 (relację z meczu przeczytasz TUTAJ).

Ronaldo w czwartej minucie wykorzystał "jedenastkę", 40 minut później przymierzył zza pola karnego, a następnie, na kilka chwil przed końcowym gwizdkiem oddał idealny strzał z rzutu wolnego.

Portugalia w fazie grupowej mundialu w Rosji zagra jeszcze z Marokiem (20 czerwca) i Iranem (25 czerwca).

Czy Ronaldo zostanie królem strzelców na mundialu w Rosji?