Mundial 2018. Nowa twarz mistrzostw, VAR wygranym meczu - Twitter po spotkaniu Francja - Australia

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SERGEY DOLZHENKO / Na zdjęciu: Mile Jedinak (z prawej) oraz Paul Pogba (z lewej)

Podczas meczu pomiędzy Francją i Australią (2:1) po raz pierwszy w historii mistrzostw świata użyto systemu VAR. - To był fajny mecz na zakończenie ery mundiali bez technologii - komentują twitterowicze.

W drugiej połowie sędzia dwukrotnie skorzystał z pomocy nowoczesnych technologii. Najpierw po analizie systemu VAR podyktował rzut karny dla Francuzów, który na bramkę zamienił Antoine Griezmann. Z kolei w 80. minucie uznał gola Paula Pogby dzięki technologii goal-line.

To sprawia, że mundial jest bardziej sprawiedliwy niż w przeszłości. Wprowadzenie powtórek wideo i systemu goal-line ma do minimum ograniczyć sędziowskie błędy. - Fajny mecz na zakończenie ery mundiali bez technologii - zauważył redaktor naczelny WP SportoweFakty, Michał Kołodziejczyk.

Reprezentacja Francji długo męczyła się z Australijczykami, ale ostatecznie wygrała 2:1. To pokazało, że w futbolu o końcowym wyniku decydują nie tylko pieniądze.

Komentatorzy na Twitterze dużo uwagi poświęcają systemowi VAR. Dziennikarze zauważają, że to nowe oblicze mistrzostw świata.

Warto też zauważyć, że o ile FIFA zdecydowała się na wprowadzenie systemu VAR na mundialu, o tyle UEFA nie jest chętna na to, by powtórki wideo zagościły w meczach europejskich pucharów.

Francuzi mogą się cieszyć, że system VAR obowiązuje na mundialu. Choć przed mistrzostwami tamtejsi eksperci krytykowali wprowadzenie technologii, to po meczu z pewnością zmienili zdanie.

W komentarzach internautów wykorzystanie systemu VAR jest tematem numer jeden. Niektórzy uważają, że to właśnie on był wygranym spotkania.