Mundial 2018. Koniec fantastycznej serii bramkarza Danii

Przez 571 minut Kasper Schmeichel, bramkarz reprezentacji Danii, nie wpuścił w kadrze gola. Świetną serię 31-latka przerwał Mile Jedinak, który wykorzystał rzut karny dla Australii w meczu z Danią na MŚ 2018 w Rosji.

Szymon Łożyński
Kasper Schmeichel Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Kasper Schmeichel

571 minut bez bramki to i tak rekordowy wynik w Danii. Wcześniej najdłuższą serię miał... ojciec Kaspera Schmeichela. W 1996 roku Peter Schmeichel zachował czyste konto w reprezentacji przez 470 minut (pisaliśmy o tym tutaj).

Rekordową serię Kasper Schmeichel rozpoczął w listopadzie 2017 roku po meczu z Irlandią.

Starcie Danii z Australią zakończyło się remisem 1:1. Po świetnej akcji, zwieńczonej bramką Christiana Eriksena, europejska drużyna objęła prowadzenie już w 7. minucie. Pół godziny później wyrównał Mile Jedinak. Więcej bramek w tym meczu nie padło. W tabeli grupy C Dania z 4 punktami na koncie zajmuje 2. miejsce za prowadzącą Francją (6 "oczek").

W 3. kolejce grupy C, we wtorek 26 czerwca o 16:00, Dania zmierzy się z Trójkolorowymi, a Australię czeka starcie z Peru.

Czy reprezentacja Danii wyjdzie z grupy na MŚ 2018?