WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Zobacz drużynę
 • Zobacz drużynę
 • Grupa A
 • Grupa B
 • Grupa C
 • Grupa D
 • Grupa E
 • Grupa F
 • Grupa G
 • Grupa H

Mundial 2018. Oburzenie niemieckiego tabloidu. Chodzi o byłego piłkarza i Putina

"Bild" nie może zrozumieć, dlaczego Lothar Matthaeus zgodził się na spotkanie z Władimirem Putinem, pozowanie do wspólnych zdjęć oraz publiczny gest podania ręki.
Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
East News / AFP PHOTO / Yuri KADOBNOV / Lothar Matthaeus (z prawej) wraz z Władimirem Putin (tyłem) oraz Gianni Infantino.

W piątek (6.07) Władimir Putin spotkał się oficjalnie - w błysku fleszy i świetle kamer - z grupą gwiazd piłkarskich sprzed lat. Obok szefa FIFA na spotkanie z najważniejszym człowiekiem Rosji przybyli m.in.: Lothar Matthaeus, Marco van BastenDiego Forlan czy Jorge Campos. Putin chwalił się, że dzięki organizacji mundialu świat przekonał się, iż Rosjanie to dobrzy ludzie, a ciągłe ataki na ten kraj dotyczące spraw politycznych i wojennych są po prostu nieuzasadnione.

- Wszyscy zakochaliśmy się w Rosji - dodawał prezydent FIFA, Gianni Infantino. - Wybór tego kraju jako organizatora najważniejszego turnieju na świecie okazał się strzałem w dziesiątkę.

Największy niemiecki tabloid - piórem szefa internetowego wydania, Juliana Rachelta - nie pozostawił suchej nitki na gościach Putina. Krytykę skierował zwłaszcza pod adresem byłego niemieckiego piłkarza - Matthaeusa. Zwłaszcza, że on promuje mistrzostwa w Rosji od dłuższego czasu. Ma na swoim koncie wiele spotkań z Putinem. - Przykre, że hałas wydobywający się z mistrzostw świata tłumi przerażające krzyki umierających dzieci i płacz ich rodziców wydobywający się z syryjskich miast - napisał dziennikarz. - Przecież to Rosja ponosi ogromną odpowiedzialność za wojnę, która trwa w tym kraju.

Rachelt wylicza więcej grzechów Rosji i Putina. Zorganizowany doping w sporcie, wojna na Ukrainie, akcje rosyjskich służb specjalnych na całym świecie mające na celu wyeliminowanie niewygodnych osób. To tylko kilka przykładów. - W środku tego nieprzyzwoitego spektaklu znalazł się Matthaeus - zauważył niemiecki dziennikarz. - Uśmiechnięty, wyluzowany, podający rękę Putinowi. Jakby nic się nie stało.

"Bild" dziwi się o tyle Matthauesowi, że uważa go za inteligentnego człowieka. - W przeciwieństwie do zgromadzonych na spotkaniu osób, on akurat jest na tyle mądry, że zdaje sobie sprawę w czym uczestniczy Rosja i Putin - można przeczytać. - Dlatego ponosi ogromną odpowiedzialność za przekaz, który poszedł w świata.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Rosja największym wygranym mundialu. "Czerczesow zrobił to czego zabrakło Nawałce"

Czy FIFA i byli piłkarze powinni bojkotować zaproszenia Putina na oficjalne spotkania?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
"Bild"

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Jerzy Kąkol 0
  Niech ten redahtor o tych dzieciach napisze dzielnym chłopakom z USA i Anglii i ich zausznikom którzy doprowadzili do tej jatki w Syrii w imię ropy za którą są poświęcić nawet własnych obywateli. Rosjan do Syrii zaprosił legalny rząd.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Waris 0
  Jak były kanclerz Schreder kolega to dlaczego nie piłkarz To co niby mieli jechać i się obrazić .Sportu nie należy mieszać z polityką.Były piękne mistrzostwa dobrze zorganizowane przyjażni ludzie i dobry doping.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Timothy 0
  To co innego :)
  horst sz. A z kim do spółki Niemcy budują gazociąg północny? Z Japończykami :)? Himalaje hipokryzji.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×