KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Mundial 2018. Największe hity sieci. Tym żył internet w czasie mistrzostw świata w Rosji

Mistrzostwa świata w Rosji to jak do tej pory najbardziej internetowy turniej w historii. Mundial żył w sieci swoim własnym życiem, codziennie dostarczał jej nowych "virali" - filmików, gifów czy memów. My przypominamy te najbardziej pamiętne.

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Neymar zwijający się z bólu Getty Images / Na zdjęciu: Neymar zwijający się z bólu

64 mecze i 169 bramek obejrzały przez 32 dni ponad 3 miliony kibiców na stadionach i miliardy przed telewizorami. To jednak nic przy internetach, których mundialowe liczby należy liczyć w gazylionach.

Nowe "virale" - różnego rodzaju sieciowe twory, które pełzając od internauty do internauty zdobywały ogromną popularność, pojawiały się każdego dnia. Niektóre po chwili sławy ginęły równie szybko, co jętka o skłonnościach samobójczych (copyright Neil Gaiman), inne przetrwały dłużej i mają nawet szansę na stałe wkraść się do naszej świadomości - vide słynne już neymarowanie.
Gdy przeglądaliśmy mundialowe hity internetu, żeby zebrać je dla was w jednym miejscu, szybko zdaliśmy sobie sprawę, że mamy kłopot bogactwa. Dla porządku postanowiliśmy więc podzielić viralowe the best of na tematyczne bloki. ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Ernest Ivanda: To my jesteśmy małym, dumnym krajem który zawładnął sercami kibiców!

Razem zgrupowaliśmy najfajniejsze "cieszynki", razem najbardziej wzruszające "płaczynki", swoje oddzielne kategorie dostało kilka krajów, mamy też dwa wyróżnienia indywidualne. Z formy rankingu zrezygnowaliśmy uznając, że miejsca od 158 do 2 przyznacie sobie sami. Tak, do 2, bo viralowy hit mundialu numer 1 wybraliśmy bez chwili zastanowienia.

Na kolejnej stronie - najsłynniejsze cieszynki mistrzostw
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×