• Grupa F
  • Grupa G
  • Grupa H
Iran
52' Ehsan Hajsafi 54' Sardar Azmoun 90+4' Karim Ansarifard
Portugalia
33' Raphael Guerreiro 45' Ricardo Quaresma 64' Ricardo Quaresma 83' Cristiano Ronaldo
1:1

Koniec meczu. Po pełnej emocji końcówce spotkanie zakończyło się remisem. Irańczycy mimo ambitnej gry odpadli z turnieju.

Niedokładne dośrodkowanie Ghoddosa w pole karne. Rui Patricio przeciąga wznowienie gry.

Irńczycy niesieni dopingiem swoich kibiców atakują. Pełne emocji i nerwów zakończenie meczu w Sarańsku.

Portugalia. Schodzi: Andre Silva. Wchodzi: Goncalo Guedes.

To była piłka meczowa dla Iranu! Szybka akcja zakończona minimalnie niecelnym strzałem Amiriego. Irańczyk zastanawia się, jak tego nie strzelił. Gdyby był gol, Portugalia byłaby za burtą.

Gol! Strzelił Karim Ansarifard. Irańczyk strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu!

Rzut karny dla Iranu! Cedrid dotknął piłkę ręką. Portugalczycy z trudnością utrzymują nerwy na wodzy.

Przerwa w grze. Czekamy na werdykt arbitra.

Sześć minut doliczonych.

Zamieszanie na boisku. Sędzia otrzymał sygnał od arbitrów VAR o nieprzepisowym zagraniu w polu karnym Portugalii.

Po wrzutce z rzutu wolnego piłkę pewnie chwycił Beiranvand.

Cerdric nieudanie dośrodkował w pole karne. Od bramki rozpoczął bramkarz Iranu.

- Sędzia traktuje Ronaldo jak świętą krowę - powiedział komentator TVP. Trener Irańczyków nie ukrywa wściekłości decyzją arbitra. Ronaldo gra dalej.

Portugalia. Schodzi: Joao Mario. Wchodzi: Joao Moutinho.

Żółtą kartkę otrzymał Cristiano Ronaldo. Sędzia łagodnie potraktował Portugalczyka. Za to zagranie mógł zostać ukarany czerwoną kartką.

Sędzia długo ogląda zapis wideo.

Jeden z Irańczyków upadł na boisko po tym, jak w walce o piłkę został uderzony przez Ronaldo. Sędzia korzysta z systemu VAR.

Szybki mecz w drugiej połowie. Irańczycy robią wszystko, by zdobyć choć jednego gola.

Z ponad dwudziestu metrów wysoko nad bramką uderzył Andre Silva.

Kontra Portugalii zakończona złym podaniem Cristiano Ronaldo.

Iran. Schodzi: Saeid Ezatolahi. Wchodzi: Karim Ansarifard.

Paragwajski sędzia uspokaja Queiroza. Gramy dalej.

Protestuje Carlos Queiroz, który domaga się, by arbiter skorzystał z analizy systemu VAR.

Azmoun padł w polu karnym, ale sędzia nie ma wątpliwości - nie było faulu.

Iran o krok od wyrównania. Ghoddos strzelił z osiemnastu metrów tuż obok słupka.

Kompletnie nieudany strzał z dystansu Adriena Silvy.

Iran. Schodzi: Alireza Jahanbakhsh. Wchodzi: Saman Ghoddos.

Wrzutka w pole karne Jahanbakhsha, ale piłkę wybili Portugalczycy.

Indywidualna akcja Ronaldo zakończona niecelnym strzałem.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Ricardo Quaresma. Wcześniej jeden z Irańczyków lekko ręką dotknął go w twarz, a Portugalczyk padł na boisko niczym rażony piorunem.

Fernando Santos pokazuje swoim piłkarzom, by myśleli na boisku. Irańczycy są coraz groźniejsi.

Guerreiro uderzył z 25 metrów, ale strzał ten został zablokowany.

Portugalia uspokoiła sytuację na boisku i to ona teraz kontroluje mecz.

Niedokładne wykonanie rzutu rożnego przez Irańczyków. Piłkę przejęli Portugalczycy.

Kilka podań Irańczyków i było gorąco pod bramką Portugalii. Pepe wybiciem na róg uratował swój zespół.

Iran. Schodzi: Ehsan Hajsafi. Wchodzi: Milad Mohammadi.

Irańczycy dostali wiatru w żagle i jeszcze odważniej zaatakowali.

Gorąco w Sarańsku. Trener Queiroz na chwilę schował się w tunelu, ale wrócił na ławkę.

Żółtą kartkę otrzymał Sardar Azmoun.

Nie ma gola! Cristiano Ronaldo! Świetna obrona Beiranvanda! Irańczyk wyczuł intencję Ronaldo i zatrzymał jego uderzenie.

Żółtą kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Ehsan Hajsafi.

System VAR znów dał o sobie znać. Jest rzut karny dla Portugalii!

Ronaldo domaga się odgwizdania rzutu karnego. Portugalczyk został zatrzymany przez Ezatolahiego, a arbiter korzysta z systemu VAR.

Irańczycy odważniej rzucili się do ofensywy i za wszelką cenę chcą odrobić straty.

Początek drugiej połowy!

Czy Portugalia wygra mecz z Iranem?

Koniec pierwszej połowy. Błysk geniuszu Quaresmy sprawił, że Portugalia prowadzi 1:0.

Pierwsza połowa przedłużona o trzy minuty.

Gol! Strzelił Ricardo Quaresma. Asystował mu Adrien Silva. Kapitalna akcja Portugalczyków i fenomenalny strzał Quaresmy. Zewnętrzną częścią stopy z ponad dwudziestu metrów uderzył nie do obrony. Portugalczycy uśpili rywali i objęli prowadzenie. Teraz ten mecz może być zdecydowanie ciekawszy.

W ostatnich minutach aktywniejsi w ofensywie są Irańczycy. Ich akcje nie mogą jednak zagrozić Portugalczykom.

Strzał z dystansu Ronaldo. Beiranvand bez problemów złapał piłkę.

Szybka akcja Iranu, ale Portugalczycy zdołali ją przerwać we własnym polu karnym.

To typowy mecz dla koneserów. Obie drużyny realizują założenia taktyczne i na niewiele pozwalają rywalom.

Zaskakujące rozegranie rzutu wolnego przez Irańczyków. W środek bramki głową uderzył Ezatolahi i piłkę pewnie złapał Rui Patricio.

Żółtą kartkę za ten faul otrzymał Raphael Guerreiro.

Raphael Guerreiro sfaulował rywala tuż przed polem karnym. Gra przerwana.

Nieudane rozegranie rzutu rożnego. Od bramki zaczną Irańczycy.

Dośrodkowanie Quaresmy zablokowane. Rzut rożny dla Portugalii.

Portugalczycy mozolnie kreują swoje akcje. Cofnięty do defensywy Iran czeka na kontrę.

Ronaldo podał do wychodzącego na czystą pozycję Andre Silvy. Ten był jednak na spalonym.

Bramkarz Portugalii już gotowy do gry.

Rui Patricio uratował swój zespół przed stratą gola. Portugalczyk ucierpiał jednak w wyniku uderzenia Jahanbakhsha, który kopnął go w głowę. Przerwa w grze.

Groźnie pod bramką Rui Patricio! Niewiele brakło, by Rezaeian zaskoczył golkipera Portugalczyków. Jego strzał z 30 metrów był minimalnie niecelny.

Iran wyszedł z głębokiej defensywy i będzie miał szansę na zdobycie gola. Przed polem karnym sfaulowany został Safi.

Czwarty rzut rożny dla Portugalii i po raz czwarty piłkę wybijają Azjaci.

Ronaldo uderzył z rzutu rożnego z 25 metrów. Piłka trafiła w mur i opuściła boisko. Będzie rzut rożny.

Dośrodkowanie Quaresmy z rzutu rożnego, ale bez zagrożenia.

Trzeci błąd bramkarza Iranu i po raz trzeci Portugalczycy nie potrafią tego wykorzystać. Tym razem piłka wypadła mu z rąk, ale wybili ją obrońcy.

Mało brakło i byłoby 1:0 dla Portugalii. Bramkarz Iranu źle obliczył tor lotu piłki i nie zdołał jej wypiąstkować. Za wysoko futbolówka leciała także dla Ronaldo, który nie zdołał jej strącić głową.

Daleka wrzutka Irańczyków z autu, ale akcja przerwana z powodu faulu w ofensywie.

Błąd defensywy Iranu, ale bez konsekwencji. Beiranvand chciał złapać piłkę, ale przeszkodził mu w tym Ezatolahi. Piłka trafiła do Joao Mario, lecz ten strzelił nad poprzeczką. Po chwili mała sprzeczka między Irańczykami. Golkiper miał duże pretensje do swojego obrońcy.

Irańczycy nie zamierzają się tylko bronić. Po szybkiej akcji piłka trafiła do Amiriego, ale ten oddał fatalny strzał.

Od pierwszego gwizdka częsciej przy piłce są Portugalczycy. Iran cofnięty do defensywy.

Adrien Silva podał do Andre Silvy, ale ten nie opanował piłki w boisku. Irańczycy rozpoczęli od bramki.

Pierwsza akcja Portugalii. Joao Mario odegrał do Ronaldo, a ten wbiegł z piłką w pole karne i strzelił prosto w bramkarza.

Spokojny początek spotkania. Trudno oczekiwać, że którakolwiek z drużyn rzuci się do frontalnego ataku.

Początek spotkania! Rozpoczęli Portugalczycy.

Piłkarze obu drużyn są już na boisku. Czas na hymny narodowe.

Kto wygra mecz?

Dołącz do naszej nowej zabawy! Wejdź na TYPER.WP.PL i wskaż zwycięzcę meczu Iran - Portugalia!

Sędzią meczu będzie Paragwajczyk Enrique Caceres.

Iran i Portugalia wciąż mają szansę na awans do 1/8 finału. Portugalczycy mają na swoim koncie 4 punkty, a Irańczycy 3. W grze o przepustkę do 1/8 finału jest również Hiszpania, która zmierzy się z Marokiem.