• Grupa F
  • Grupa G
  • Grupa H
Urugwaj
7' Edinson Cavani 62' Edinson Cavani
Portugalia
55' Pepe 90+3' Cristiano Ronaldo
2:1

Koniec. Urugwaj w ćwierćfinale zmierzy się z Francją. Portugalia wraca do domu.

Domagali się podyktowania rzutu karnego Portugalczycy, ale racji nie mieli.

Uderzał Quaresma, ale bramkarz na róg. Cóż za emocje.

Żółtą kartkę otrzymał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk protestował, sędzia nie widział faulu na Quaresmie.

Kontra Urugwaju, Suarez w pole karne do Rodrigueza, ale ten chciał przyjmować piłkę zamiast uderzać.

Groźnie było w polu karnym Urugwaju, ale ponownie zabrakło uderzenia.

Kibice z Urugwaju już świętują. Jednak to jeszcze 3 minuty gry!

Z dystansu uderzal Ronaldo, piłka mu zeszła z nogi i poszybowała daleko od celu.

Wchodzimy w doliczony czas. Sędzia dołożył 4 minuty.

Jedno jest pewne, Suarez na murawie w sobotni wieczór wylał więcej łez niż Ronaldo. Przed momentem Urugwajczyk znowu leżał na boisku.

Kolejne uderzenie z dystansu. Tym razem daleko od celu kopnął Fernandes.

Z dystansu Fernandes, ale w środek bramki. Muslera z małym problemem, intymniejszą częścią ciała, zblokował piłkę. Mogło trochę boleć.

Portugalia. Schodzi: Joao Mario. Wchodzi: Manuel Fernandes.

Ricardo Pereira przegrał pojedynek siłowy z Godinem i padł w polu karnym. Faulu nie było.

Mogą podbać się akcje Portugalii. Brakuje jednak celnych uderzeń na bramkę Urugwaju.

Portugalia zdoła doprowadzić do wyrównania?

Cristiano Ronaldo wbiegł z piłką w pole karne, ale rywal spokojnie mu ją zabrał.

Urugwaj. Schodzi: Nahitan Nandez. Wchodzi: Carlos Sanchez.

Na uwolnienie wybijają piłkę Urugwajczycy. Czy nie za wcześnie postawili autobus?

Ronaldo z dystansu, trochę rozpaczliwie i trafił w przeciwnika.

Z woleja huknął Raphael Guerreiro, ale daleko od celu.

Ależ walczą obie drużyny. Już tylko kwadrans pozostał Portugalii do doprowadzenia do remisu.

Ricardo Pereira przy dośrodkowaniu poślizgnął się prawdopodobnie na rosnącym na murawie mleczu. Mogło być groźnie!

Urugwaj. Schodzi: Edinson Cavani. Wchodzi: Cristhian Stuani.

Portugalia. Schodzi: Goncalo Guedes. Wchodzi: Andre Silva.

Portugalia już niemal okupuje pole karne Urugwaju, który cały czas w dziesiątkę.

Cavani utyka, do linii bocznej sprowadza go jego stary przyjaciel Cristiano Ronaldo. Będzie zmiana i to może być mała tragedia Urugwaju.

Muslera wypuścił piłkę, sędzia dopiero po chwili gwizdnął faul. Grę Portugalii ożywił Quaresma.

Wściekle atakuje Portugalia. Zapowiada się kapitalna końcówka. Długo niewiele na to wskazywało.

Ruszyła Portugalia, groźnie było w polu karnym, ale Urugwaj wynił piłkę.

Gol! Strzelił Edinson Cavani. Asystował mu Rodrigo Bentancur. Kot się nie zna! Cóż zrobił Cavani! Pierwszy od wielu minut atak Urugwaju, Bentancur do Cavaniego, a ten precyzyjnie z do siatki. Ależ to była mistrzowska dokładność! 2:1 i CR7 znowu może być smutny!

Spojrzeliśmy w oczy leżącego obok kocura. - Tak, będzie dogrywka - potwierdził skinieniem głowy.

Kolejny strzał Guedesa, ponownie po nodze rywala na rzut rożny.

Wydawało się, że Urugwaj jest w sobotni wieczór lepiej dysponowany od rywala. Tymczasem to Portugalia prezentuje się coraz korzystniej.

Diego Laxalt przebiegł z piłką pół boiska, w środku pola został podcięty bez rywala. Obyło się bez kartki.

Gol! Strzelił Pepe. Asystował mu Raphael Guerreiro. Kunktatorstwo zostało ukarane! Po krótko rozegranym rzucie rożnym, dośrodkowanie z lewej strony, a niepilnowany Pepe głową z sześciu metrów na 1:1!

Portugalczycy szybciej poruszają się po boisku, Urugwajczycy czekają i nie kwapią się do ataku.

Fonte uderzał z dystansu. Brawa za decyzję, piłka metr ponad bramką.

Portugalia w końcu doczołgała się pod pole karne przeciwnika. Wciąż jednak zagrożenia brak.

Wieje nudą z boiska. Portugalia wciąż nie ma pomysły na Urugwaj.

Urugwaj wysoko atakuje Portugalię, mistrzowie Europy muszą dokładnie rozgrywać piłkę.

Wracamy do meczu! Oby emocji było więcej niż przed przerwą!

Przerwa. Urugwaj szybko napoczął Portugalię, a później skupiał się głównie na defensywie.

Cavani z pola karnego, z ostrego kąta, ale obok słupka.

Już gramy, a sędzia dołożył nam ekstra 2 minuty.

Suarez wciąż odpoczywa na murawie. Kark boli tego sympatycznego gracza.

Mały teatr Suareza, który znowu trzyma się za głowę. Sędzia nie reagował. Okrzyk bólu było słychać aż w Polsce.

Urugwaj chce dotrwać do przerwy, Portugalia bez pomysłu. Trochę nudno się zrobiło, jak w polskim filmie.

Cristiano Ronaldo w gustownej bródce jeszcze uśmiechnięty. Jak będzie za ok. godzinę? Na boisku wciąż mistrzowie Europy niezbyt groźni.

Guedes uderzył piłkę głową, a następnie zderzył się z Godinem. Obaj mają niewielkie problemy, ale nie zeszli z boiska.

Ucierpiał Cavani po ostrym ataku rywala. Napastnik PSG pozbierał się z murawy i gra dalej.

Przed przerwą wynik ulegnie zmianie?

Ciekawa akcja Urugwaju, ostatecznie Cavani barkiem tak przyjmował piłkę, że ta wyszła na aut bramkowy.

Minuty upływają, a Portugalia wciąż bije głową w niemal stalowy mur stworzony przez graczy Urugwaju.

Wiele szumu, ale strzał w skaczący do piłki mur. Mogło być groźniej. Nie wyszło tym razem panu Cristiano.

Majtki podciągnięte, sylwetka do uderzenia przygotowana!

Grubo! Będzie rzut wolny dla Portugalii 20 metrów od bramki. Wiadomo, co to oznacza. CR7 już grzeje stopę!

Gra toczy się w środku pola, Portugalia nie potrafi przebić się przez mur rywala.

Spadło tempo meczu, Urugwaj w końcu na dłużej na połowie Portugalii.

Ładne dogranie w pole karne Urugwaju z rzutu wolnego, ale nikt nie trącił piłki w kierunku bramki.

Bernardo Silva poczuł na plecach rękę rywala i momentalnie padł na murawę.

Guedes chciał przyjąć piłkę w polu karnym rywala, ale... trafił futbolówką we własną rękę.

Luis Suarez uderzył z rzutu wolnego, bramkarz zdołał odbić piłkę, która przeleciała między murem. - To ma być mur? - wściekał się Rui Patricio.

Suarez znowu leży, tym razem niedaleko pola karnego. Oby się nie... odgryzł rywalom za takie traktowanie.

Luis Suarez dostał po głowie, ale szybko się pozbierał i gramy dalej.

Portugalia cały czas w ataku. Urugwaj w ostatnich minutach ustawił mały autobus. - Zdecydowanie za wcześnie - martwi się Juan z Urugwaju, zajadający jajko z kawiorem w sektorze F.

Szuka Portugalia miejsca przed polem karnym, Urugwaj momentami zbyt głęboko we własnym polu karnym.

Fonte poturbowany przez rywala, który wślizgiem atakował piłkę.

Strata Portugalii przed własną bramką, na bramkę pobiegł z piłką Suarez, strzał po nodze obrońcy na róg.

Ronaldo tak uderzał, że piłkę po rykoszecie na połowie boiska przejął Suarez.

Po objęciu prowadzenia Urugwaj cofnął się. Do końca meczu jednak daleko. To ryzykowne.

Bernardo Silva dośrodkował z prawej strony, ale Jose Fonte źle skontrował piłkę. Futbolówka przeleciała obok słupka.

Jak odpowie Portugalia? Póki co... spalony przed polem karnym Urugwaju. CR7 musi poderwać partnerów do walki.

Gol! Strzelił Edinson Cavani. Asystował mu Luis Suarez. Cóż to była za akcja! Cavani daleko na lewo do Suareza, ten dograł w pole karne do... Cavaniego, który kapitalnym strzałem głową wprawił Urugwaj w ekstazę! 1:0!

Szukają słabych punktów u rywala i jedni i drudzy.

Sprzed pola karnego prawą nogą mocno, ale w środek bramki uderzył Cristiano RonaldoFernando Muslera, niczym wzorowy dzielnicowy, wiedział gdzie ma być.

Pepe i Godin i już iskrzy. Sędzia musi chłodzić "amory".

Ależ dynamiczny CR7, minął kilku rywali, po chwili dogrywał Joao MarioBernardo Silva głową ponad bramką.

Urugwaj od początku na połowie rywala, szuka dziury w defensywie mistrzów Europy.

Rozpoczęła Portugalia!

A jeszcze dwa lata temu byliśmy o krok od wyeliminowania Portugalii z mistrzostw Europy.

Piłkarze już wychodzą na boisko. Cristiano Ronaldo skupiony. Luis Suarez również.

Która z drużyn awansuje do ćwierćfinału?

Mecz poprowadzi Cesar Ramos (Meksyk).

Po ogromnych emocjach w pierwszym meczu 1/8 finału czas na mecz Urugwaju z Portugalią. Trudno wskazać faworyta, zapowiadają się ogromne emocje.