Morze błędów. Najgorszy gigant w sezonie Gąsienicy-Daniel

Niestety, Maryna Gąsienica-Daniel zaliczyła najsłabszy start w sezonie. W drugim przejeździe Polka popełniła sporo błędów i zajęła 21. miejsce. Po raz kolejny wygrała Mikaela Shiffrin.

Arkadiusz Dudziak
Maryna Gąsienica-Daniel PAP/EPA / ALEN MILAVEC / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel
Pierwszy przejazd niedzielnego slalomu giganta w Kranjskiej Gorze w wykonaniu Maryny Gąsienicy-Daniel był przyzwoity. Polka straciła 1,31s do liderki i zajmowała 11. miejsce. Prowadziła Mikaela Shiffrin przed Federiką Brignone oraz Valerie Grenier. Niestety, do drugiego przejazdu nie zakwalifikowała się Magdalena Łuczak, która zajęła 35. miejsce. Do awansu zabrakło jej 0,14s.

Znakomicie w drugim przejeździe spisała się Szwajcarka Andrea Ellenberger. Wykorzystała to, że jechała jako jedna z pierwszych i awansowała z 28. na 12. lokatę. Prawda jest jednak taka, że z czasem zaczęły pogarszać się warunki, co uniemożliwiało startującym w środku stawki zawodniczkom wykręcanie odpowiednich prędkości.

Zdetronizowała ją dopiero Maria Therese Tviberg, która po pierwszym przejeździe miała nad nią 0,79s przewagi.

Tuż po niej pojechała Maryna Gąsienica-Daniel i spisała się bardzo słabo. Już na samej górze nie mogła sobie poradzić z nierównościami terenu, a później już tylko problemy się nawarstwiały. Do Norweżki straciła ponad sekundę i uzyskała jeden z najgorszych czasów drugiego przejazdu. Ostatecznie zajęła 21. lokatę. To najsłabszy start w sezonie, nie licząc nieukończonych przejazdów.

Miejsca na podium nie utrzymała Valerie Grenier. Kanadyjka zbyt dużo zaryzykowała i miała zbyt wiele problemów na trasie. Ostatecznie spadła na szóstą pozycję. Bezkonkurencyjna okazała się Mikaela Shiffrin, która wygrała o 0,77 z drugą Federiką Brignone. Trzecie miejsce zajęła Lara Gut-Behrami.