W Bansku jak w Beaver Creek - na podium Anna Fenninger, Tina Maze i Lindsey Vonn

W piątek i w sobotę nie udało się rozegrać supergigantów kobiet w Bansku. Rywalizację przełożono na poniedziałek. Zwyciężyła Anna Fenninger. Polki nie startowały.

Piotr Ziemka

Drugie miejsce zajęła Tina Maze, a trzecie - Lindsey Vonn. Te same narciarski (i w tej samej kolejności) stanęły na podium 3 lutego 2015 roku po supergigancie na mistrzostwach świata w Beaver Creek. Anna Fenninger była pierwsza, a Maze druga również podczas niedzielnej superkombinacji.

Austriaczka została liderką punktacji łącznej obejmującej wyniki supergigantów Pucharu Świata. Prowadzi z dorobkiem 372 punktów. Dotychczasową liderką była Vonn, która jest druga z dorobkiem 340 "oczek". Maze zajmuje trzecią lokatę (250). Na czele klasyfikacji generalnej PŚ nadal znajduje się Słowenka. Fenninger zmniejszyła stratę do 44 punktów (1145 do 1101). Kolejne zawody PŚ kobiet odbędą się w Garmisch-Partenkirchen (zjazd i supergigant). Mężczyźni 7 i 8 marca będą uczestniczyć również w konkurencjach szybkościowych - w Kvitfjell.