Federica Brignone wygrała inauguracyjny slalom gigant PŚ 2015/2016 w Soelden

Federica Brignone wygrała w Soelden slalom gigant, który rozpoczął rywalizację o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2015/2016 w narciarstwie alpejskim.

Piotr Ziemka

Federica Brignone była liderką już po pierwszym przejeździe, który ukończyła w czasie 1:10.11. W drugiej odsłonie zmagań 25-letnia Włoszka miała dziewiąty wynik, ale utrzymała prowadzenie. Brignone ósmy raz uplasowała się w czołowej trójce zawodów Pucharu Świata, a po raz pierwszy stanęła na najwyższym stopniu podium.

Na drugiej pozycji uplasowała się Mikaela Shiffrin, która zachowała lokatę zajmowaną po 1/2. Trzecia była Tina Weirather. Najlepszy czas drugiej rundy uzyskała Viktoria Rebensburg, która z dwunastego miejsca na półmetku awansowała na piąte.

Pierwszego przejazdu nie ukończyła Maryna Gąsienica-Daniel. W niedzielę 25 października odbędzie się slalom gigant mężczyzn. Transmisję z zawodów pokaże telewizja Eurosport - początek o godz. 9:15.