W Lake Louise znów najlepszy Norweg, ale nie Svindal

Narciarze alpejscy odbyli drugi z trzech zaplanowanych treningów przed sobotnim zjazdem w Kanadzie. W czwartek najszybszy okazał się Kjetil Jansrud, który dzień wcześniej uplasował się na drugiej pozycji.

Szymon Łożyński
Obrońca małej Kryształowej Kuli za zjazd uzyskał lepszy czas niż w środę Aksel Lund Svindal. Trzykrotny medalista olimpijski w drugim treningu uplasował się na piątym miejscu.

Coraz lepiej na trasie w Lake Louise radzą sobie Austriacy, którzy w czołowej czwórce środowe treningu zajęli dwie pozycje.

W środę świetnie spisał się młody Norweg Aleksander Aamodt Kilde. 23-latek dzień później nie pojechał już tak dobrze, ale 17. miejsce nadal można uznać za optymistyczny prognosty przed główną rywalizacją.

W stosunku do pierwszego przejazdu poprawił się Maciej Bydliński. Tym razem Polak zajął miejsce w siódmej dziesiątce, a co ważniejsze stracił mniej do zwycięzcy.

W piątek odbędzie się trzeci i ostatni trening przed zjazdem. Rywalizacja o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata rozpocznie się w sobotę o godzinie 19:30 czasu polskiego.