Alpejski PŚ: drugi trening pań dla Austriaczki

Szwajcarka Lara Gut, która we wtorek wygrała pierwszy trening przed piątkowym i sobotnim zjazdem w kanadyjskim Lake Louise, dzień później zajęła 4. miejsce. Drugą serię próbną przed walką o punkty wygrała Austriaczka Christina Ager.

Szymon Łożyński
Słabiej niż we wtorek oprócz Lary Gut spisała się również liderka Pucharu Świata Mikaela Shiffrin. Co prawda Amerykanka straciła do zwyciężczyni Christiny Ager niecałe 2 sekundy, ale dało to jej dopiero 30. pozycję (w pierwszym treningu 19. miejsce).

Zespołowo najlepiej wypadły w środę Włoszki. Na 3. lokacie sklasyfikowano Johanne Schnarf, a w czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze miejsca dla Sofii Goggi i Nadii Fanchini.

Trzecia seria próbna odbędzie się w czwartek o godzinie 20:30 czasu polskiego. Natomiast w piątek i sobotę alpejki na zjazdowej trasie będą już rywalizować o punkty w tej konkurencji. Trzydniowe zmagania w Lake Louise zakończy niedzielny supergigant. Podsumowanie tych konkurencji na WP SportoweFakty. W zawodach nie wystąpią reprezentantki Polski.