Alpejski PŚ: Słowenka najlepsza we Włoszech

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANDREA SOLERO  /
PAP/EPA / ANDREA SOLERO /

Ilka Stuhec wygrała niedzielny supergigant kobiet alpejskiego PŚ we włoskiej Cortinie d'Ampezzo. Drugie miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy Sofia Goggia, a trzecie Austriaczka Anna Veith.

Tuż za podium zmagania zakończyła liderka Pucharu Świata Mikaela Shiffrin. Amerykanka do zwycięskiej Ilki Stuhec straciła 0,73 sekundy, a do trzeciej Anny Veith (bardziej znanej pod panieńskim nazwiskiem Fenninger) zaledwie 0,03 sekundy.

W przypadku Austriaczki, mistrzyni olimpijskiej z Soczi w super gigancie i dwukrotnej triumfatorki klasyfikacji generalnej PŚ, to pierwsze podium po długiej przerwie spowodowanej zerwaniem krzyżowych w kolanie przed rozpoczęciem sezonu 2015/2016.

W niedzielę o sporym pechu może mówić Lara Gut. Szwajcarka, która w sobotę triumfowała w Cortinie d'Ampezzo w zjeździe, tym razem wypadła z trasy i nie ukończyła super giganta. Z kolei najwięcej punktów podczas tego weekendu alpejskiego PŚ zdobyła Stuhec. Słowenka do 60 oczek za trzecie miejsce w zjeździe dołożyła aż 100 punktów za niedzielny triumf.

We włoskich zmaganiach nie wystartowała żadna reprezentantka Polski. W klasyfikacji generalnej alpejskiego PŚ kobiet prowadzi Shiffrin, która powiększyła swoją przewagę nad Larą Gut do 80 oczek. Z kolei w walce o małą Kryształową Kulę za super gigant nadal lideruje Szwajcarka, która jest lepsza od drugiej Tiny Weirather (w niedzielę 7. lokata) o 44 punkty.

Kolejne zawody alpejskiej PŚ pań zaplanowano we wtorek 31 stycznia, gdy w Sztokholmie odbędzie się slalom równoległy.