Alpejski PŚ. Wielki dzień Tommy'ego Forda. Amerykanin najlepszy w Beaver Creeck

Tommy Ford odniósł niespodziewane zwycięstwo w slalomie gigancie alpejskiego Pucharu Świata, rozgrywanym w Beaver Crreck. Dla Amerykanina to jednocześnie pierwsze podium w zawodach tej rangi.

Adrian Nuckowski
Tommy Ford Getty Images / Millo Moravski / Na zdjęciu: Tommy Ford
30-latek był liderem na półmetku rywalizacji, z przewagą 0,2 s. nad Henrikiem Kristoffersenem oraz 0,23 s. nad Leif Kristianem Nestvoldem-Haugenem. W drugim przejeździe Tommy Ford uzyskał drugi łączny czas, ale był zdecydowanie szybszy od wymienionych zawodników. Amerykanin zapisał tym samym na swoje konto pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Nigdy wcześniej nie stał nawet na pucharowym podium. Ford został także nowym liderem klasyfikacji slalomu giganta.

Drugie miejsce zajął Kristoffersen, dla którego było to już drugie "pudło" tej zimy. Kilka tygodni temu Norweg triumfował w slalomie, rozgrywanym w Levi. Czołową trójkę uzupełnił wspomniany wcześniej Haugen, który stracił do zwycięzcy aż 1,23 s.

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostał Matthias Mayer. Austriak ukończył zmagania na 19. pozycji.

Na starcie zabrakło reprezentantów Polski.