Alpejski PŚ. Henrik Kristoffersen po raz czwarty triumfuje w Schladming. Kapitalna pogoń Clementa Noela

Henrik Kristoffersen wygrał slalom alpejskiego Pucharu Świata, rozgrywany na trasie Planai w Schladming. Norweg po raz czwarty w karierze okazał się najlepszy w tej miejscowości. Z 30. na 4. miejsce przebił się Francuz, Clement Noel.

Adrian Nuckowski
Henrik Kristoffersen Getty Images / Alexis Boichard / Na zdjęciu: Henrik Kristoffersen
Ku uciesze licznie zgromadzonej widowni liderem na półmetku rywalizacji był Marco Schwarz. Austriak miał 0,14 s. przewagi nad drugim, Henrikiem Kristoffersenem oraz 0,32 s. nad Alexisem Pinturault. Ogromny błąd popełnił jeden z faworytów zmagań, Clement Noel. Francuz rzutem na taśmę, uzyskując 30. czas zakwalifikował się do finałowego przejazdu. W nim dokonał niecodziennej rzeczy. Perfekcyjnie wykorzystał gładką, nienaruszoną trasę notując zdecydowanie najlepszy rezultat z grona wszystkich zawodników. Pozwoliło mu to na awans aż o 26 pozycji. Noel ukończył zawody tuż za podium.

Czwarte w karierze zwycięstwo na trasie Planai zanotował Kristoffersen. Norweg powiększył tym samym swoją przewagę w klasyfikacjach slalomu oraz generalnej Pucharu Świata. Drugą pozycję, ze stratą 0,34 s. zajął Pinturault, a podium uzupełnił Daniel Yule. Dla Szwajcara to piąte podium w tym sezonie.

Kompletnie zawiódł lider na półmetku zawodów, Marco Schwarz. Austriak nie wytrzymał napięcia i już na samym początku pogrzebał swoje szansę na dobre miejsce. W ostatecznym rozrachunku został zdyskwalifikowany za ominięcie jednej z tyczek.