Alpejski PŚ. Wyjątkowe zwycięstwo Viktorii Rebensburg. Niemka najlepsza w Garmisch-Partenkirchen

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Viktoria Rebensburg
Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Viktoria Rebensburg
zdjęcie autora artykułu

Viktoria Rebensburg odniosła zdecydowane zwycięstwo w zjeździe alpejskiego Pucharu Świata rozegranym w Garmisch-Partenkirchen. Niemka po raz pierwszy w karierze triumfowała na domowej trasie Kandahar.

30-letnia alpejka od startu jechała niemal bezbłędnie. Klasę pokazała w szczególności w środkowym odcinku trasy, gdzie uzyskała na rywalkami zdecydowaną przewagą. Czas 1:41.94 pozwolił jej w ostatecznym rozrachunku na odniesienie 19. zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata, ale pierwszego w Garmisch-Partenkirchen. W przeszłości Viktoria Rebensburg trzykrotnie stawała na podium na trasie Kandahar.

Drugą pozycję ze stratą 0,61 s. zajęła Federica Brignone. Włoszka znajdująca się w znakomitej formie zanotowała już dziewiąte podium obecnej zimy. Czołową trójkę uzupełniła Ester Ledecka. Czeszka w tym sezonie wygrywała już zjazd alpejskiego Pucharu Świata, a mianowicie w kanadyjskim Lake Louise.

Piąte miejsce zajęła liderka klasyfikacji zjazdowej Corinne Suter. Na starcie zabrakło Mikaeli Shiffrin, która ze względu na niedawną śmierć ojca zawiesiła swoje występy na czas nieokreślony. Wyniki zjazdu kobiet w Garmisch-Partenkirchen

MiejsceZawodniczkaKrajCzas
1.Viktoria RebensburgNiemcy1:41.94
2.Federica BrignoneWłochy+0.61
3.Ester LedeckaCzechy+0.83
4.Sofia GoggiaWłochy+0.95
5.Corinne SuterSzwajcaria+0.98
6.Ilka StuhecSłowenia+1.52

Klasyfikacja zjazdu kobiet

MiejsceZawodniczkaKrajPunkty
1.Corinne SuterSzwajcaria317
2.Mikaela ShiffrinUSA256
3.Ester LedeckaCzechy253

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

MiejsceZawodniczkaKrajPunkty
1.Mikaela ShiffrinUSA1225
2.Federica BrignoneWłochy1035
3.Petra VlhovaSłowacja862

Czytaj także: - Skoki. Puchar Świata Willingen. Dawid Kubacki przed szansą na najlepszy wynik w karierzeSkoki narciarskie. Puchar Świata Willingen. 17-letni Marco Woergoetter zaliczył upadek

ZOBACZ WIDEO: Kubacki nagrodzony przez premiera Morawieckiego. "Wiemy jak bardzo skoczkowie są pod względem finansowym niedoceniani"

Źródło artykułu: